Людина

Як правильно спати вдень

Якщо сильне бажання трохи поспати вдень збігається з можливістю влаштувати собі такий відпочинок, – здоров’я від цього багаторазово виграє. Даною думкою поділився філософ і доцент психології в Університеті Пенсільванії Філіп Герман.


Існує думка, що вдень сплять тільки лінтюхи. Американський вчений стверджує: це не так. Істотна денна сонливість, за словами експерта, є сигналом організму про потреби в розрядці і відпочинку. Якщо такі сигнали постійно ігнорувати, організм все одно знайде спосіб укласти людини в ліжко, – наприклад за допомогою хвороби, яка виникне через ослаблення імунітету.

«Завдяки післяобідньому сну людина може позбутися не тільки від сонливості. Денний сон сприяє зміцненню імунітету і зниженню ризику серцево-судинних захворювань», – сказав Філіп Герман.

Вчений дав декілька рекомендацій про те, як правильно організувати свій денний сон.

1. Якщо людина не страждає від серйозного дефіциту нічного сну, і днем її долає звичайна сонливість, то, як правило, досить 15-30 хвилин швидкого сну для того, щоб повернути ясність мисленню і швидкість. Але у випадку сильних перевантажень і втоми денний сон може становити 1,5 години. За словами Германа, цього часу достатньо, щоб досягти фази глибоко сну і як слід відпочити, а потім прокинутися з відчуттям бадьорості. Але якщо спати тільки половину цього часу (тобто, 45 хвилин), є ризик прокинутися «розбитим».

2. Не варто засипати днем відразу після тренувань. Між заняттям спортом і сном повинно пройти не менше 2-х годин.

3. Для сну, як нічного, так і денного, дуже важливо засинати в один і той же час. Така звичка сприяє тому, що в тілі починають вироблятися фізіологічні механізми, що забезпечують швидке засипання саме в той час, коли людина лягає в ліжко.

4. Потрібно пам’ятати, що потреба в денному сні у всіх може бути різною. За даними наукових досліджень, приблизно 50% людей володіють схильністю до монофазних циркадних ритмів і не можуть спати, якщо природним чином не настав час темряви. Можливо, таким людям потрібно трохи більше спати вночі, але фізіологічна потреба в денному сні у них виражена вкрай слабко.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button