Земля

Таємниця «Кривавого водоспаду» допоможе в освоєнні космосу

Кривавий водоспад — це потік криваво-червоної води, що стікає по тридцатиметровому схилу льодовика в Антарктиці. Нещодавно вчені встановили, чому вода в джерелі пофарбована в червоний колір, а тепер їм також вдалося виявити її джерело. Незвичайне явище було вперше виявлено австралійським дослідником Гриффітом Тейлором під час експедиції в 1911 році. Дослідники тоді припустили, що червоний колір може бути викликаний водоростями, що живуть у воді.

Згодом вчені зрозуміли, що високий вміст заліза перетворив звичайну воду в криваво-червону (вода окислюється і стає червоною при дії повітря, але не могли зрозуміти, звідки в льодах береться вода або як водоспад може утворитися у верхній частині льодовика. Дослідження проводилися за допомогою радіохвильового датчика: інструмент посилає радіоімпульси через лід, які вільно переміщуються крізь нього.

І хоча солона вода глушила хвилі, в результаті дослідникам вдалося виявити величезне підземне озеро, приховане в льодах. Через майже рік існування озера було підтверджено з допомогою найвірнішого методу — буріння. Пройшовши товщу льоду бур в результаті набув криваво-червоний колір.

В озері вчені виявили крихітних мікробів, здатних вижити в надсоленій, дуже холодній воді, без сонячного світла, під льодовиком. Їх вивчення має допомогти зрозуміти, як організми можуть виживати в інших екстремальних середовищах, таких як космос. Ось таким чином кривавий водоспад допоможе прискорити освоєння інших планет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button