Головна / Земля / Вчені вивчають причини виникнення канібалізму

Вчені вивчають причини виникнення канібалізму

Науковці вже тривалий час вивчають причини виникнення канібалізму. Дослідники нещодавно з’ясували, як психічні захворювання в екстремальних і досить рідкісних випадках можуть привести людину до порушення даної серйозної заборони.

Фахівці нещодавно розглянули 5 медичних тематичних досліджень пацієнтів чоловічої статі від 18 до 36 років. Досліджуючи їх історії і деталі діагнозів, експерти сподівалися виявити поведінкові патерни, які пояснюють, що викликало людожерські акти. У людей свідоцтво людоїдства сходить до предків, які жили 900 тисяч років тому. Дане явище було зареєстровано у неандертальців приблизно 100 тисяч років тому.

В кістках віком понад 17 тисяч років збереглися сліди. Практика збереглася в деяких людських суспільствах, пов’язаних із соціальними практиками і ритуалами. Подібні явища були задокументовані в бідних районах Північної Кореї у 2013 році в умовах сильного голоду.

Однак, при цьому, патологічний канібалізм зустрічається вкрай рідко і вважається, що він може зустрічатися у 2-х типів людей: тих, хто відчуває екстремальні форми значної парафілії, і тих, хто страждає важким психічним захворюванням. Вчені написали, що оскільки для дослідження було розглянуто всього лише 5 випадків, і всі випробовувані були чоловіками, то отримані дані для широкого застосування до інших випадків канібалізму не призначені.

Кожен випадок до того ж є клінічно складним і тому він потребує подальшого аналізу, щоб розплутати мережу індивідуальних та екологічних факторів, які можуть призвести до людоїдських дій.

Подібні явища як поїдання ворогів, родичів і складні ритуали і жертвопринесення. Однак це питання до антропологів і етнографів, але, можливо, тригерами появи подібних ритуалів могли бути банальні соціально-біологічні причини. Порівняно нещодавно в Пакистані був винесений вирок у незвичайній справі. В історії країни вперше підсудні були засуджені за канібалізм. 2 брата, Фарман Алі і Мухаммад Аріф, отримали по 12 років в’язниці.

Причому судили чоловіків за статтею «Тероризм», оскільки їх дії вразили суспільство. У пакистанському законодавстві насправді просто немає статті, під яку б подібне діяння підпадало. Кримінальну справу проти Алі і Аріфа було порушено після того як з’ясувалося, що вони в квітні 2011 року викопали з могили труп немовляти і з’їли його. Слідство встановило, що мертвечиною брати ласували і раніше.

Всього вони, як було встановлено, розрили більше ніж 100 могил на місцевому кладовищі, перш ніж сусіди запідозрили щось недобре. Як встановили лікарі, обидва брата раніше страждали від психічних захворювань.