Земля

Температура вод Атлантики побила 2900-річний рекорд

Світовий океан досі не вивчений навіть наполовину, тому зрозуміти, як сильно екосистема морів і океанів постраждає через зміни клімату, досить складно. Однак нові дослідження показують, що якщо температура глобальних вод буде зростати, то буде непереливки як людям, так і морським істотам.

Останні 20 років ми часто чуємо про те, що світовий океан нагрівається. Багато приватних і урядових організацій вже роблять спеціальні заходи щодо боротьби з нагріванням, але, на жаль, ми все одно програємо гонку зі зміною температури. Як показало нове дослідження, останні десять років стали найтеплішими для Атлантичного океану за минулі 2900 років.

Image by Roger Mosley from Pixabay

Океанічні температури мають тенденцію циклічно підвищуватися і знижуватися протягом десятиліть і навіть століть. Але останнім часом ці скачки постійно виходять за рамки природних процесів. Вчені стверджують, що це жахливий знак для стану океанів, почасти тому, що підвищення температури пов’язано з сильнішими і руйнівнішими ураганами.

Вчені з Массачусетського університету в Амхерсті і Університету Квебека змогли простежити коливання температури Атлантичного океану, які сталися приблизно 2900 років тому. Вони змогли зробити це, вивчаючи донні відкладення в канадській Арктиці, які змінюються разом з температурою. Результати своєї роботи автори опублікували в журналі PNAS.

Осадові керни показали регулярне підвищення і пониження температури Атлантики, а також те, що в останні десятиліття спостерігається безпрецедентне збільшення швидкості, з якою океан нагрівається. Дослідження групи не було спрямоване на виявлення причин зміни температури, але з огляду на те, що недавнє підвищення температури значно перевищує нормальні коливання, вказуючи на глобальну зміну клімату.

Вчені відзначають, що це дослідження важливо не тільки з точки зору екології та розуміння того, що людству потрібні більш суворі заходи в боротьбі зі зміною клімату. Автори кажуть, що підвищення температури в Атлантичному океані може означати страшні штормові сезони і масове вимирання морських істот.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button