Людина

Скільки всього органів в людському тілі – відповідь вчених

Підрахувати кількість органів в людському тілі непросто. Питання в тому, що розділяти на органи, а що залишити як єдине ціле. Цифри при цьому різняться від декількох десятків штук до мільярдів.

Людське тіло, незважаючи на багатовікову історію досліджень, залишається повним невідомих нам речей. Здавалося б, питання про кількість органів в нашому тілі досить просте: порахувати їх можна мало не на пальцях, якщо не заглиблюватися в тонкощі. Але чи так це?

З найдавніших часів людство прагнуло зрозуміти, що знаходиться всередині нашого тіла. Стародавні єгиптяни досліджували органи, витягуючи їх з тіла для бальзамування. Медичні манускрипти, знайдені в стародавній китайській гробниці, можливо, є найбільш ранніми відомими анатомічними письменами про людське тіло. Тисячі років по тому, чи знаємо ми, скільки органів знаходиться в людському тілі?

Органи являють собою сукупність тканин, які працюють разом для досягнення спільної мети. Але не всі органи необхідні для нашого виживання. Тільки сім з них – мозок, серце, печінка, принаймні одна нирка, принаймні одна легеня, шлунок і кишечник – необхідні для існування людини. Втрата повної функції будь-якого з цих життєво важливих органів тягне за собою смерть. Примітно, що людське тіло може вижити без безлічі інших органів або спокійно існувати після заміни природного органу штучним аналогом.

Що стосується кількості органів, воно, звичайно, індивідуально. Хтось може народитися з однією ниркою, хтось – з однією легенею, але якщо взяти людину без аномалій розвитку, то у неї, за підрахунками вчених, має бути 78 органів. Цей список включає язик, шлунок, щитовидну залозу, сечовипускальний канал, підшлункову залозу, а також безліч інших окремих або парних органів. При цьому всі кістки й зуби вважаються за один орган.

Якщо ж брати кожну кістку за окремий орган, то вийде цифра 284, а якщо до цього додати ще кожен зуб, то виявиться, що в людському тілі і зовсім 315 органів. Якщо таким же чином розділити на органи все сухожилля і нерви, то вийде і зовсім космічна сума, що вимірюється мільярдами, оскільки кожен нейрон буде вважатися окремим органом. Тому для простоти пропонуємо вважати кількість органів в людському тілі рівному 78.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button