Головна / Екологія / Підвищення рівня моря може легко перевищити попередні прогнози, показують нові дослідження

Підвищення рівня моря може легко перевищити попередні прогнози, показують нові дослідження

Майбутні прогнози підвищення рівня моря (SLR) можуть значно недооцінювати те, як льодові щити в Гренландії і Антарктиці будуть реагувати на зміну клімату в найближчому майбутньому.

Точне визначення того, як Гренландія і Антарктика сприятимуть майбутньому підйому рівня моря, є складним завданням через багато змінних величин, що впливають на втрату крижаного покриву, танення льодовиків і протяжність морського льоду.

Замість того, щоб моделювати втрату крижаного покриву або складати нові набори даних для кращого усунення невизначеностей, пов’язаних з майбутнім підвищенням рівня моря, дослідники, очолювані університетом Бристоля, використовували інший підхід.

Дослідники попросили 22 експертів з гренландських і антарктичних крижаних щитів створити свої власні оцінки для майбутніх морських льодів накопичення, скидання і поверхневого стоку для крижаних щитів в Гренландії і Антарктиді, враховуючи як високі, так і низькі глобальні температурні сценарії.

Використання експертних висновків для розв’язання задачі називається структурованим експертного судження.

Потім дослідники зібрали прогнози і тимчасові рамки від різних експертів разом, щоб створити цілу, похмуру картину.

Згідно з високотемпературним сценарієм, підйом рівня моря може перевищити 6,6 фута або два метри до 2100 року. Це число значно перевищує верхню межу майбутнього підвищення рівня моря, прогнозованого у п’ятій доповіді Про оцінку Міжурядової групи експертів по зміні клімату.

Якщо рівень моря підніметься до такої міри, це може призвести до переміщення мільйонів людей і затоплення прибережних міст.

«Це дійсно досить похмуро», — сказав Джонатан Бамбер, професор фізичної географії в Університеті Бристоля. «Два метри-це не дуже хороший сценарій.»

Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Натхнення: earth-chronicles.ru