Екологія

Підвищення рівня моря може легко перевищити попередні прогнози, показують нові дослідження

Майбутні прогнози підвищення рівня моря (SLR) можуть значно недооцінювати те, як льодові щити в Гренландії і Антарктиці будуть реагувати на зміну клімату в найближчому майбутньому.

Точне визначення того, як Гренландія і Антарктика сприятимуть майбутньому підйому рівня моря, є складним завданням через багато змінних величин, що впливають на втрату крижаного покриву, танення льодовиків і протяжність морського льоду.

Замість того, щоб моделювати втрату крижаного покриву або складати нові набори даних для кращого усунення невизначеностей, пов’язаних з майбутнім підвищенням рівня моря, дослідники, очолювані університетом Бристоля, використовували інший підхід.

Дослідники попросили 22 експертів з гренландських і антарктичних крижаних щитів створити свої власні оцінки для майбутніх морських льодів накопичення, скидання і поверхневого стоку для крижаних щитів в Гренландії і Антарктиді, враховуючи як високі, так і низькі глобальні температурні сценарії.

Використання експертних висновків для розв’язання задачі називається структурованим експертного судження.

Потім дослідники зібрали прогнози і тимчасові рамки від різних експертів разом, щоб створити цілу, похмуру картину.

Згідно з високотемпературним сценарієм, підйом рівня моря може перевищити 6,6 фута або два метри до 2100 року. Це число значно перевищує верхню межу майбутнього підвищення рівня моря, прогнозованого у п’ятій доповіді Про оцінку Міжурядової групи експертів по зміні клімату.

Якщо рівень моря підніметься до такої міри, це може призвести до переміщення мільйонів людей і затоплення прибережних міст.

“Це дійсно досить похмуро”, – сказав Джонатан Бамбер, професор фізичної географії в Університеті Бристоля. “Два метри-це не дуже хороший сценарій.”

Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button