Людина

Рівень самотності в 20 років вище, ніж в 60

Американські вчені вивчили прогностичні параметри рівня самотності протягом усього життя людини і з’ясували, що 20-річні стикаються з цим почуттям частіше, ніж ті, кому за 60.

Photo by Sasha Freemind on Unsplash

Дослідження опубліковано в Journal of Clinical Psychiatry. Самотність – не просто неприємне почуття, яке не варто плутати з позитивною самотою, а й те, що може впливати на здоров’я і довголіття. Тому вчені з Медичної школи Каліфорнійського університету (США) вивчили предиктори (прогностичні параметри) рівня самотності в різних вікових групах.

У дослідженні взяли участь 2843 людини, які проживають в різних районах США. Вік учасників становив від 20 до 69 років, а рівень емоційного стану оцінювали за допомогою інтернет-опитування. В результаті ряд предикторів самотності був виявлений протягом усього життя людини, однак у цього почуття були піки і зниження.

Один з таких піків припадав на 20-річний вік. Вчені пояснюють це тим, що саме в цей період людина стикається зі сильним стресом і тиском в спробі побудувати кар’єру і знайти супутника життя. До того ж цей час найбільш гострого порівняння себе з іншими в соціальних мережах. Молоді люди також мають низький рівень самоефективності, тобто віри в ефективність власних дій і очікування успіху від їх реалізації.

Інші піки припадають на період між 40 і 50 роками і приблизно в 50 років. Саме в цей період більшість людей починають відчувати проблеми зі здоров’ям, з’являються важкі хронічні захворювання, такі як цукровий діабет. Тоді ж люди можуть почати втрачати близьких і друзів, а їх діти якраз стають незалежними і йдуть із сім’ї. Все це пов’язано з посиленням почуття самотності й зниженням самооцінки у їхніх батьків.

Цікаво, що в 60 років рівень самотності виявився найнижчим. На підставі попередніх досліджень вчені припускають: це пов’язано з тим, що люди до такого віку, як правило, стають мудрішими – підвищується емпатія і співчуття до інших, що робить міцнішими психологічну причетність до соціуму і позитивно впливає на самооцінку. Таким чином нівелюється почуття самотності. Дослідники вважають, що дані їх роботи слід враховувати при введенні заходів щодо самоізоляції під час пандемії Covid-19.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button