Технології

Ед Хесс: людям доведеться «краще думати», щоб їх не замінили роботи

Тенденція до заміни людей в багатьох професіях роботами продовжить розвиватися, причому в серйозних масштабах, вважає професор Едвард Хесс. На його думку, в групі ризику — працівники офісів і сфери обслуговування.

Через «технологічне цунамі» людям доведеться істотно підвищувати кваліфікацію в тих областях, в яких роботи не зможуть їх замінити, заявив професор школи бізнесу при Університеті Вірджинії Едвард Хесс в інтерв’ю програмі Opening Bell каналу Fox Business.

foto_cikavosti_02.10.2014-08_resized

За словами професора, «технологічне цунамі» — новий етап у розвитку технології, безпосередньо пов’язаний з штучним інтелектом.

Хесс вважає, що штучний інтелект є, ймовірно, «найбільшим з людських відкриттів з моменту освоєння вогню». Саме він «кардинально міняє правила гри», вважає Хесс.

Читайте також: До 2050-го року людство зробить крок на новий щабель еволюції

За словами експертів, єдине, що людям вдається краще, ніж технологіям, — творче мислення, аналітичне мислення, а також взаємовідносини з іншими людьми, продовжує вчений.

«Якщо ваша робота не пов’язана з цим, якщо ви працюєте в офісі або в сфері обслуговування, ви в групі ризику», — заявив професор, зазначивши, що, згідно з наявними у нього даними, роботи замінять людей приблизно на 66 відсотках робочих місць в США .

Хесс вважає, що людям необхідно підвищувати кваліфікацію, щоб захистити себе від цієї загрози, — зокрема, вчитися аналітично і творчо мислити, а також розвивати навик більш ефективно взаємодіяти з іншими людьми.

На думку професора, людям доведеться переосмислити своє ставлення до того, кого вважати розумним. «Бути розумним більше не означає володіти певною кількістю інформації і ніколи не робити помилок, — вважає Хесс. — Зазвичай ми дуже ледачі мислителі. Ми розмірковуємо про щось лише для того, щоб підтвердити щось, у що віримо. Ми не є людьми відкритих поглядів, ми не мислимо раціонально «. На думку експерта, людям доведеться визнати, що їх розумові здібності далекі від оптимальних, і шукати способи їх поліпшити.

Читайте також: Коли ми станемо надлюдьми?

Хесс також відзначає, що в найближчому майбутньому роботи не зможуть замінити людей в професіях, які вимагають негайної реакції та фізичної спритності.

Натхнення: m.ria.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть