Авто

Tesla працює над новим секретним проєктом

Проєкт під назвою Palladium, швидше за все, припускає появу нових поколінь ліфтбека Model S і кросовера Model X, а також модернізацію відповідних складальних майданчиків.

Компанія Tesla приступила до роботи над секретним проєктом, який отримав кодову назву Palladium. Інсайдери стверджують, що він полягає в кардинальному оновленні топових моделей марки, які приносять компанії найбільший прибуток — ліфтбека Model S і кросовера Model X. Проєкт «Паладій» також передбачає будівництво нових виробничих ліній для випуску цих електромобілів і, можливо, навіть поява принципово нових моделей Tesla.

Передбачається, що Model S і Model X наступних поколінь отримають не тільки нові екстер’єр та інтер’єр, але і принципово нові батареї: акумулятори будуть коштувати дешевше 100 доларів на один кВт•год, тобто батарея на 100 кВт•год обійдеться дешевше в 10 тисяч доларів. Приміром, вартість акумуляторів, які застосовуються в Porsche Taycan, становить 200 доларів, а батареї для BMW i3 обходяться баварцям в 253 долари за 1 кВт•год.

Крім низької вартості, нові батареї Tesla повинні будуть, за словами Ілона Маска, мати термін служби 1,6 мільйона кілометрів. З ними Tesla планує вийти на ринок енергетики і стати не тільки виробником електрокарів, але і постачальником електрики — передбачається, що акумулятори будуть в нічний час отримувати енергію з дешевшого тарифу, а вдень віддавати її дорожче.

Також відомо, що в рамках проєкту «Паладій» компанія модернізує складальні майданчики в Каліфорнії і Неваді. Tesla Model S випускається з 2012 року, Model X — з 2015. Назва проєкту може бути відсиланням до каталітичних нейтралізаторів «звичайних» автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згорання, в яких активно застосовується цей метал платинової групи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button