Земля

Вчені знайшли свідчення про підвищення рівня моря в минулому

Міжнародна група вчених із США та Іспанії вивчила дані про збережені спелеотеми в печерах Арту на острові Майорка. За їхніми даними, більше трьох мільйонів років тому, коли температура Землі була на два-три градуси вище, ніж у доіндустріальну епоху, рівень моря був на 16 метрів вище, ніж зараз.

Аналіз покладів з печери Арту на острові Майорка в західній частині Середземного моря дозволив отримати дані про рівні моря, які послужать основою для майбутніх досліджень та створення моделей з прогнозами підвищення рівня моря, кажуть вчені.

Проєкт був зосереджений на відкладах печер — спелеотемах. Вони утворилися в прибережних печерах під час затоплення через підвищення рівня моря.

Вчені виявили, проаналізували і інтерпретували шість геологічних формацій, які вони знайшли на висотах від 22,5 до 32 метрів. Аналіз 70 зразків дозволив з’ясувати, що вони утворилися від 4,4 до 3,3 млн. років до теперішнього часу — в епоху пліоцену. Вік дослідники визначили за допомогою радіометричних даних.

Дослідження також показало, що в цей період середній рівень моря був на 16,2 метра вище, ніж зараз. Це означає, що навіть якщо рівень вуглецю в атмосфері буде таким же, як зараз, середній рівень моря, ймовірно, все одно підвищиться.

 

«Ми можемо використовувати знання, отримані про теплі періоди минулого. Вони потрібні для прогнозування реакції льодовикового покриву на нинішнє глобальне потепління», — зазначив професор кафедри геонаук ФС США Богдан Онак.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть