Різне

Топ-10 країн, що використовують вітроенергетику

У всьому світі вітроенергетика набирає обертів, про що можна судити за ростом інвестицій в цю область в різних країнах. “Звичайно, ми можемо спостерігати подальшу диверсифікацію ринку вітроенергетики”, зазначив Стефан Гсенгер (Stefan Gs?nger), генеральний секретар Міжнародної Асоціації Вітряної Енергетики (World Wind Energy Association). Це некомерційна організація з штаб-квартирою в Німеччині. Її члени представляють національні асоціації вітряної енергетики з 100 країн світу. Асоціація сприяє становленню джерел енергії, консультує уряди з питань політики та шляхів розвитку цієї галузі.

Скласти рейтинг з 10 країн було не так просто. Виходячи з даних WWEA, що враховують питому вагу вітряної енергетики в загальній енергетичній промисловості Гсенгер також хотів включити в цей список Румунію за високі темпи зростання і Португалію, в якій загальна потужність вітряної енергетики трохи нижче, ніж у Канаді. Країни Латинської Америки і Африки встановлюють свої перші вітрові електростанції. Такий розвиток ринку спричинить за собою зростання конкуренції і кращі ціни для споживачів.

1. Китай

За даними WWEA Китай лідирує на ринку вітряної енергетики з великим відривом, порівняно з іншими країнами. У червні минулого року вітряні установки в цій країні виробляли близько 67.7 ГВт. Гсенгер вважає, що теперішня потужність, швидше за все, наближається до 80 ГВт. Тут великомасштабний0 розвиток цієї галузі почався менше 10 років тому. З тих пір Китай став двигуном у світовій індустрії вітроенергетики. Енергія вітру в цій країні більш, ніж необхідна, так як традиційних джерел буде недостатньо для задоволення всіх енергетичних запитів.

2. США

Якщо поглянути на рейтинг Всесвітньої вітроенергетичної асоціації, то Сполучені Штати відстають від Китаю за сумарною потужністю вітроенергетики. В даний час тут виробляється близько 60 гігават.
Політична підтримка цієї галузі в США також носить характер невизначеності, що створює перепони для виробників та інвесторів, які шукають довгострокових перспектив.

3. Німеччина

В даний час Німеччина лідирує на європейському ринку вітроенергетики з більш ніж 30 ГВт. У загальній складності восени минулого року в країнах ЄС виробляли понад 100 гігават енергії вітру.
Незважаючи на розвинену вугільну промисловість, ця країна всіляко сприяє розвитку альтернативних джерел енергії. Вітряна енергетика та інші відновлювальні джерела енергії мають сильну громадську підтримку і переростають у політичний рух. Опозиціонери руху можуть мати величезні політичні ризики.

4. Іспанія

Позиція Іспанії в цьому рейтингу говорить про одне, а її економіка зовсім про інше. Вона займає наступне після Німеччини місце і демонструє трохи менший потенціал, але в цілому країна продовжує боротися з економічною кризою, що виникла ще в 2008 році. В умовах економічного цейтноту скоротилася підтримка відновлюваних джерел енергії, що створює додаткове навантаження на вітроенергетику.

Іспанія відчуває брак ресурсів викопного палива, але вона ще може сподіватися на потенціал відновлюваних джерел енергії та на фактичні інвестиції. Гсенгер вважає, що за розвитком галузі в цій країні ще слід поспостерігати.

5. Індія

Індія стала однією з перших країн, що розвиваються, що впровадили вітряні електростанції у великому масштабі. Збільшений попит на енергію спровокувало зростаюче населення і високі темпи зростання промисловості.

З відсутністю достатньої кількості енергетичних ресурсів, ця країна змушена інвестувати кошти в відновлювальні джерела енергії. Хоча вітроенергетика тут розвивається не так інтенсивно, як у Китаї, Індія використовуючи свої внутрішні ресурси, може отримати перевагу в цій царині.

6. Італія

Італійські виборці провели референдум в 2011 році, де рішуче виступили проти будівництва АЕС. Тому для країни, залежної від імпорту викопного палива, доцільно вкладати кошти в вітряну енергетику. Але відновлювальні джерела енергії для Італії стали каменем спотикання.

Як виявилося широка участь мафії не оминуло і цей сектор економіки. Сіцілійські мафіозі відкрили для себе в цій сфері серйозний бізнес. Проте, потенціал вітряної енергетики Італії залишається на одному рівні з Францією.

7. Франція

Торік президент Франції Франсуа Олланд оголосив про наміри скоротити залежність країни від ядерної енергетики. Гсенгер назвав цей відступ великим кроком, який допоміг Франції зайняти сьому позицію в світовому рейтингу за потужністю вітряної енергетики. Тепер, французькі компанії освоюють технології виробництва та впровадження вітряних турбін.

8. Канада

Гсенгер зазначив, що політика Канади щодо енергії вітру знаходить реалізацію в окремих провінціях. У цілому, потужність вітрових ектростанцій в цій країні налічує більш ніж 5.5 ГВт. Програма енергії вітру, зокрема втілюється в провінціях Онтаріо і Нова Шотландія, де застосовують спеціальні стимули для громад інвесторів. Гсенгер вважає, що це важливий елемент довгострокової стратегії в вітряній енергетиці, який допомагає потенційним супротивникам ставати акціонерами вітроелектростанцій.

9. Бразилія

Бразилія відзначилася дуже високими темпами зростання вітряної енергетики, тому вона увійшла до цього списку. Енергія вітру здатна сприятливо впливати на електроенергетичний комплекс в країні і замінювати газові, атомні, вугільні та гідроелектростанції.

Бразильська влада оцінили енергію вітру за ціною близько 5 центів за кіловат-годину. Спостерігачі занепокоєні зниженням рентабельності вітроелектростанцій, а тим часом саме енергія вітру компенсує виробництво гідроелектроенергії Бразилії, заповнюючи прогалину під час закінчення сезону дощів.

10. Данія

Цей рейтинг був би не повним без включення до нього Данії. Згідно з останніми підрахунками, в цій країні кількість енергії вітру досягла 28 відсотків від усієї споживаної електрики, а до 2020 року цей показник планують підвищити до 50 відсотків. Датчани дуже вміло інтегрують енергію вітру в свою енергетичну систему. В одному з муніципалітетів електроенергія більш ніж на 100 відсотків надходить з поновлюваних джерел, а весь надлишок витрачається на опалення. Не дивлячись на холодний клімат Данії вдається зберегти процвітання та імідж промислово розвиненої країни.

Натхнення: vestinauki.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button