Всесвіт

Третина подібних до Сонця зірок поглинули найближчі планети

Італійські астрофізики з’ясували, у яких зірок точно не варто шукати позаземне життя.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature, від 30 до 35 відсотків зірок, подібних до Сонця, «з’їдають» кілька власних планет. Але астрономи можуть виявити, які саме зірки встигли перекусити. Це не тільки дасть цінні знання про розвиток інших зоряних систем, але і підкаже астрономам, які шукають населені планети, які місця можна сміливо ігнорувати.

Вчені Астрономічної обсерваторії Падуї вивчили 108 подвійних систем з зірками, подібними до Сонця, і виявили, що певні хімічні ознаки в зірках можуть служити чітким зазначенням на те, що вони поглинули свої планети – а саме, якщо зірка аномально багата залізом, але не іншими елементами, такими як вуглець і кисень.

І нехай позаземне життя дотепер не знайдено, вчені, які досліджують космос в пошуках населеного світу, можуть заощадити свій час, подивившись на зірку. «Хороша» зірка містить в основному більш легкі елементи – водень, гелій, кисень і вуглець. Більш важкі елементи ж свідчать про те, що зірка не проти поласувати найближчими космічними тілами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button