Екологія

Невдалий експеримент по очищенню океану від пластику

Плавуча установка для очищення поверхні океану від сміття компанії The Ocean Cleanup не змогла нічого зібрати. Згідно зі заявою ініціатора проекту, проблема полягає в недостатній швидкості буксирів, які рухаються користуючись енергією сонячних батарей.

У вересні 2018 року розпочався перший повномасштабний експеримент компанії The Ocean Cleanup по очищенню океану від плаваючого на поверхні води сміття. Ідея засновника компанії Бояна Слата полягає в тому, щоб буксирувати по поверхні океану вигнуту у вигляді літери U 600-метрову трубу з невеликою підводною частиною. Восени починалися перші технічні випробування, в рамках яких інженери збиралися протестувати стійкість конструкції і те, як вона чинить опір хвилям і вітру.

З кінця жовтня установка перебувала біля Великої тихоокеанської сміттєвої плями, що містить, за оцінками вчених, близько 1,8 трильйона частинок сміття, в основному пластикового. Однак пристрій не зміг вловити хоч скільки-небудь відходів.

«Іноді система рухається трохи повільніше сміття, що, природньо, небажано, оскільки в такому випадку є шанс втратити зібраний пластик, — каже Слат. — Те, що ми намагаємося досягти, ще ніхто не робив, тому ми, звичайно ж, припускали, що потрібні будуть додаткові модифікації перед тим, як у нас вийде повністю функціональний продукт».

Слат також повідомив, що ця невдача не похитне його рішучості довести розпочате до кінця. Бізнесмен вважає, що незабаром інженери зможуть налаштувати систему.

«Ми дали собі рік після запуску для повного налагодження», — сказав засновник The Ocean Cleanup.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button