Різне

Три основних правила при виборі ковбаси

kolbasa_resizedПравило номер один – читаємо, як написано

Деякі виробники намагаються приховати те, що заховане. Або запутити. Тому часто не пишуть нічого конкретного на етикетці. Виділяють тільки назву продукту і ціну. Або пишуть «склад» так, що без лупи не розбереш.

Все це робиться з розрахунку на те, щоб покупець від полиць, де лежать упаковані ковбаси, йшов до прилавка, де всі відпускають «внарізку». Адже віриться, що ковбаса з-під ножа свіжа і смачніша.

Правило номер два – читаємо склад поіменно

Якщо склад продукту написаний криво, блідо, деякі слова нерозбірливі або зам’яті на згинах, це вже привід засумніватися в якості. Інформація про продукт, тим більше про такий делікатний, як ковбаса, завжди повинна бути вичерпною. Тому, хто гарантує якість, приховувати нічого.

У складі продукту всі інгредієнти перераховуються в певному порядку: в міру зменшення їх ваги в рецепті. Тому в ковбасі на самому початку повинні йти м’ясні компоненти – свинина, яловичина, шпик. Їх має бути більше за все, це основа ковбаси, що надає їй смак, аромат і колір. Але погано, якщо до них додають всякі замінники м’яса. Крім сої (часто її вказують як рослинний білок) і карагінана це можуть бути ще камеді і крохмаль – вони теж зв’язують воду і дозволяють економити на м’ясі.

Але останнім часом дуже часто використовують не рослинний, а тваринний білок. Здавалося б, що в ньому поганого, він же тваринний, а значить, повноцінний? Насправді це порошок без смаку і запаху, вироблений зазвичай з переробленої сполучної тканини (жиляк, хрящів, шкіри). Цей дешевий компонент, який розчиняють у воді і вносять в ковбасу, по суті, є замінником м’яса. Смаку від нього, як і від сої, ніякого. Тому в таких ковбасах зазвичай є підсилювач смаку глутамат.

Важко без нього обійтися, якщо в ковбасі використовують ще одне нововведення – м’ясо птиці. Зазвичай використовують так зване ММО (м’ясо механічної обвалки ). Це дешева сировина типу фаршу. Її отримують, подрібнюючи або птаха цілком, або каркаси із залишками м’яса. Потім від отриманої маси відокремлюють часточки найдрібніших перемелених кісток. Але, природно, деяка кількість їх залишається. Крім м’яса і «кісток» в ММО потрапляють кістковий мозок, сполучна тканина і шкіра птиці.

Правило номер три – без сої, каррагінана і підсилювачів смаку

Соя і карагенан зв’язують велику кількість води і тим самим витісняють пристойну частку м’яса з ковбаси. Щоб такий економ-продукт став їстівним, потрібен підсилювач смаку – глутамат натрію, без нього ковбаса більше схожа на гуму – м’яса – то в ній не вистачає.

Але це ще не все, що потрібно знати покупцеві. Виробники придумують різні хитрощі, щоб створити враження, що їх продукт натуральний. А в реальності він зовсім інший. Тому давайте придивимося ще до деяких правил читання ковбасних етикеток.

Якщо зустрінете в складі ковбаси «комплексна харчова добавка», будьте впевнені, це не найкращий продукт. Адже крім натуральних спецій в ньому напевно буде і харчова хімія – наповнювачі, загусники, підсилювачі смаку. За законом склад будь-якої комплексної добавки потрібно розшифровувати. Але на практиці так чинять не всі. Іноді пишуть просто – комплексна харчова добавка така-то (в їхніх назвах нерідко обіграють відомі ковбаси – докторська, аматорська, салямі, сервелат і т.д.), не розкриваючи її склад. Це порушення законодавства. Оскільки знайти комплексну добавку без харчової хімії практично не можна, то, виявивши її у складі, покладіть ковбасу назад і спробуйте знайти що-небудь більш натуральне – без глутамату, карагінана, крохмалю і камедей . Сьогодні це можливо. Адже багато виробників змушені дотримуватися норм виробництва, зокрема і в устаткуванні. Сучасний цех з виробництва ковбаси – це якісне обладнання від Спектрум ГМБХ , що включає в себе камери для копчення, візки та іншого інструментарію, потрібного для виробництва ковбаси.

Отже, наша наступна порада – уважно читайте термочеки. Багато виробників ковбас стали писати на ньому так яскраво, що око відразу чіпляється за напис: без сої, карагінана, ГМО і підсилювачів смаку. «Це не реклама, а офіційні дані, якими можна вірити, тому що подібні заяви перевіряються контролюючими органами і незалежними експертизами. Я під кожним словом можу підписатися, – говорить директор з виробництва м’ясокомбінату «М’ясний дім Бородіна» Дмитро Козлов.

Можливо, ви не відразу запам’ятали все, що ми вам розповіли. Не засмучуйтеся, досвід приходить з часом. Головне, на що потрібно звертати увагу в першу чергу, – підсилювач смаку (він же – глутамат натрію – Е621). Його наявність свідчить про те, що з ковбасою щось негаразд. Можливі такі варіанти і їх поєднання. Перше: при виробництві ковбаси використовували неякісне м’ясо. Друге: на м’ясі заощадили і додали його недостатньо. Третє: в ковбасі є замінники м’яса, наповнювачі, загусники, вода і купа харчових добавок. Четверте, і це найчастіша причина використання глутамат натрію: поєднання всіх цих трьох варіантів разом. Запам’ятайте, ковбасі з хорошого м’яса підсилювач смаку не потрібен, її смак – смак самого м’яса. І хто перестає заощаджувати на м’ясі, той реально робить революцію в ковбасній справі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button