Всесвіт

Астрофізики створюють докладну карту Чумацького шляху

Австралійські вчені спільно з колегами з Німеччини створили найдетальнішу на сьогоднішній день карту Чумацького шляху за допомогою найбільших радіотелескопів світу.

acfba9f3275e3c08b1967deb1bb13815
Проект HI4PI, що включає австралійський і німецький огляди неба, надає докладну карту розподілу газоподібного водню в галактиці Чумацький шлях і навколо неї і покликаний допомогти розкрити ряд таємниць нашої галактики.

Лідер австралійської дослідницької групи професор Наомі МакКлюр-Гріффіц (Naomi McClure-Griffiths) з Австралійського національного університету (Australian National University, ANU) сказала, що це дослідження вперше демонструє найтонші подробиці структур, розташованих між зірками Чумацького шляху.

«Крихітні хмари газу, ймовірно, сприяли формуванню зірок усередині Чумацького шляху протягом мільярдів років», – сказала вона.

Професор МакКлюр-Гріффіц сказала, що її дослідницька група з ANU використовувала цю карту для рішення ряду наукових проблем, пов’язаних з розумінням облаштування Чумацького шляху і сусідніх галактик.

«Яким чином галактика Чумацький шлях отримує новий газ, який потрібен для формування зірок? І де всі ті карликові галактики, які повинні оточувати наш Чумацький шлях? Скоро ми зможемо дати відповіді на ці питання», – сказала вона.

Професор МакКлюр-Гріффіц висловилась, що її дослідницька група буде використовувати цю карту при роботі з радіотелескопами Square Kilometre Array і Australian Square Kilometre Array Pathfinder, що допоможе скласти ще більш докладні карти нашої галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button