Земля

Хижі птахи використовують вогонь для полювання

Австралійський орнітолог заявив, що пернаті хижаки здатні використовувати вогонь. Вихоплюючи з пожежі гарячі гілочки, вони розносять вогонь на нові території, щоб вигнати таким чином сховану серед рослинності здобич прямо їм в кігті.

045af12c9e78eb980cd82de82247a185
Пройшли ті часи, коли люди вважалися єдиними тваринами, здатними використовувати знаряддя праці. А після революційних досліджень великої Джейн Гудолл нас вже не можна назвати єдиними, хто їх виробляє. Сьогодні є численні і достовірні свідчення того, що виготовити найпростіші знаряддя праці і скористатися ними можуть і шимпанзе, і навіть папуги. Здається, незабаром і приручення вогню перестане бути винятковою особливістю, властивої тільки людині.

Варто зауважити, що сенсаційну заяву на конференції Raptor Research Foundation зробив не професійний учений. Роберт Госфорд (Robert Gosford) – адвокат, що займається проблемами австралійських аборигенів і постійно стикається і з ними, і з рейнджерами, які працюють в дикій природі південного континенту. Ще багато років тому Госфорд вразили глибокі знання пташиних звичок, яке демонструють аборигени, і він отримав додаткову освіту в Університеті Чарльза Старту, незабаром ставши своїм в орнітологічному співтоваристві Австралії.

Читайте також: 

За словами Госфорд, від аборигенів і рейнджерів, пожежних та туристичних гідів йому доводилося чути безліч повідомлень про здібності пернатих хижаків використовувати вогонь. Госфорду ще належить знайти свідчення цієї складної поведінки, а також зняти її, проте вже в кінці минулого року він представив такий великий і відмінно підготовлений матеріал, що навіть професійні орнітологи сприйняли його з великою повагою.

Йдеться передусім про чорних коршунів (Milvus migrans) і бурих соколів (Falco berigora), які часто збираються у невеликих пожеж, годуючись незліченними гризунами, ящірками і зміями, які біжать від полум’я. Нерідко птахів на пожежі збирається так багато, що за багату здобич їм навіть доводиться вступати в небезпечні сутички.

З цієї точки зору, не дивно, що якісь з них «додумалися» розпалити власний вогонь, щоб отримати здобич. До речі, основна їжа коричневих соколов – змії, тому їх лапи володіють чудовим захистом від укусів. Напевно такий ж захист є у них і від опіків.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button