Екологія

Подивіться, що виловили екологи у Великій тихоокеанській сміттєвій плямі (фото)

Згідно з новим дослідженням, проведеним проектом Ocean Cleanup та університетом Вагенінгена, більша частина пластикових відходів у Великій плямі припадає на рибну промисловість.

Коли більшість людей думають про сміттєву пляму, вони, ймовірно, уявляють, що вона заповнена «скинутим на землю» сміттям, таким як пластикові пляшки, пакети або упаковка продуктів і, як повідомляється, такі відходи складають більшу частину морського пластикового забруднення, яке приноситься річками в море.

Однак, коли справа доходить до того, що конкретно становить Велика пляма, проект Ocean Cleanup щойно оголосив, що від 75% до 86% пластику припадає на риболовецьку діяльність. Ці цифри засновані на аналізі понад 6000 твердих пластикових предметів розміром більше 5 см, які були зібрані в рамках проекту в 2019 році.

Рибальські снасті та інше сміття з Великої сміттєвої плями

У дослідженні говориться, що завдяки вітрам і океанським течіям

«пластик, втрачений в морі, має більше шансів акумулюватися у відкритому морі, ніж пластик, що викидається з річок, що призводить до високої концентрації сміття, пов’язаного з рибальством, у Великій плямі».
Крім того, було виявлено, що, судячи з торгових марок, мови друкованого тексту та інших підказок, більшість товарів, ймовірно, надійшло з Японії (34%), Китаю (32%), Корейського півострова (10%) і США (7%).

“Щоб зупинити приплив пластику в наші океани, вирішення проблеми річкових викидів – найбільшого джерела – має залишатися основним пріоритетом”, – сказав Слат. “Однак, щоб наша робота з очищення Великої плями була дійсно стійкою, необхідно також припинити використання рибальських снастей. Ми сподіваємось, що наше останнє дослідження дозволить організаціям та самій рибній галузі звернутися до цього іншого джерела забруднення пластмас у Великому смітнику”.

Бар’єр для вилучення сміття з океанської поверхні

Розташована в північній частині Тихого океану Велика Тихоокеанська сміттєва пляма (GPGP) займає площу близько 1,6 мільйона кв.км. Вона складається приблизно з 1,8 трлн плаваючих пластикових уламків загальною вагою близько 88 000 тонн.

Заснований у 2013 році голландським винахідником Бояном Слатом проект Ocean Cleanup приступив до видалення якомога більшої кількості цього пластику, повільно, але неухильно зменшуючи розмір плями. Пластик збирається величезним плавучим U-подібним бар’єром, який буксирується по воді кораблями, розташованими з обох кінців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments