Земля

Тропічні урагани в XXI столітті мігрувати на північ

Міжнародна група вчених показала, що тропічні урагани та тайфуни у нинішньому столітті переміщатимуться до районів північних широт. Причина — глобальне потепління.

Image by janeb13 from Pixabay

Тропічні циклони зазвичай формуються у низьких широтах, де є доступ до теплих вод океанів, але досить далеко від екватора. При цьому прогностичні рамки для таких широт дають суперечливі прогнози зміни клімату.

Тим часом тропічні циклони і сьогодні сягають північних широт. Приклади — субтропічний шторм «Альфа», який спостерігали в Португалії 2020-го, або ураган «Анрі», який минулого року обрушився на штат Коннектикут. І, на думку вчених з Єльського університету, Массачусетського технологічного інституту (США), Університету Редінга (Великобританія), це лише провісники майбутніх тропічних циклонів, які у XXI столітті піднімуться у північні широти. Свої висновки дослідники представили у журналі Nature Geoscience. Вони вважають, що подібної аномалії не спостерігалося на Землі протягом останніх трьох мільйонів років.

При цьому багато чого було незрозумілим щодо того, наскільки тропічні циклони чутливі до середньої температури планети. Але вчені з’ясували, що в міру потепління клімату різниця температур між екватором та полюсами нівелюватиметься. У літні місяці це може призвести до ослаблення або навіть поділу струменевого повітряного потоку, що оточує планету, що сприятиме формуванню та посиленню тропічних циклонів у середніх широтах.

Щоб дійти таких висновків, вчені проаналізували результати чисельного моделювання теплих кліматичних періодів минулого, недавні супутникові спостереження, різні прогнози змін клімату, а також фізичні процеси, що лежать в основі атмосферної конвекції у планетарному масштабі.

Моделювання минулих теплих кліматичних періодів, таких як еоцен та пліоцен, показало, що тропічні тайфуни та урагани могли формуватися та посилюватися у більш високих широтах, ніж це відбувається в наші дні. В результаті вчені дійшли висновку, що потепління клімату, що посилюється, у XXI столітті також призведе до переміщення тропічних циклонів на північ.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button