Екологія

Глава ООН попередив світ про катастрофу через потепління клімату

 

Світ рухається до катастрофи через потепління клімату. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, передає tengrinews.kz.

«Жахливі наслідки принесе за собою потепління на 2,7 градуса, враховуючи що зростання температури навіть на трохи вище 1,5 градуса вже буде катастрофою», – запевнив він, посилаючись на дослідження вчених. – Щоб обмежити підвищення температури повторами градусами, нам необхідно до 2030 року скоротити шкідливі викиди в атмосферу на 45%, що дозволить нам досягти вуглецевої нейтральності до середини століття».

“Натомість зобов’язання, взяті країнами сьогодні, передбачають збільшення викидів парникових газів до 2030 року — у порівнянні з рівнями 2010 року — на 16%”, – зауважив Антоніу Гутерріш.

Генсек ООН закликав вже сьогодні світових лідерів зробити все можливе, щоб майбутній саміт увінчався успіхом, ознаменувавши тим самим поворотний момент у боротьбі з глобальним потеплінням.

“Як кажуть вчені, досягнення показника у півтора градуса все ще можливо, але для цього більшості країн необхідно різко підвищити зобов’язання зі скорочення викидів на національному рівні, — сказав Антоніу Гутерріш. – Ініціативу зобов’язані взяти на себе розвинені країни, але і держави з економікою, що розвивається не повинні залишатися осторонь — порятунок нинішнього і майбутніх поколінь — це спільна відповідальність”.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button