Здоров'я

Три ознаки, що у вас проблеми з кишечником

Підтримувати здоров’я кишечника дуже важливо для загального благополуччя. Це підтверджують і наукові дослідження. Дієтолог Лорен Манакер розповіла, за якими симптомами можна зрозуміти, що з вашим кишечником щось не так.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Взагалі є безліч ознак, що вказують на наявність проблем з кишечником. Нижче – про три найпоширеніші симптоми.

  1. Постійне здуття живота. Незважаючи на те що пояснень такого стану може бути багато, одне з них – це дисбаланс мікробіому кишечника (тобто бактерій в кишечнику), говорить дієтолог Лорен Манакер. Люди, які мають проблеми з роботою кишечника, більше схильні до ризику розвитку синдрому роздратованого кишечника. Причому один із симптомів такого стану – сильне здуття або біль в животі.
  2. Вічна втома. Науковий звіт Sleep Medicine Reviews показує, що проблеми з кишечником можуть сприяти перериванню сну або взагалі неможливості повноцінно відпочити вночі. Хоча треба сказати, що постійна втома також вважається ознакою стресу, недосипу, анемії.
  3. Запір. Ви повинні ходити “по-великому” не рідше, ніж раз на три дні. Якщо ви страждаєте від запорів, то винен в цьому ваш кишечник.

Допомогти відновити здоров’я кишечника можуть певні продукти. Наприклад, кефір, волоські горіхи, топінамбур.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments