Здоров'я

Томографія перед операцією – кращий спосіб лікування важких травм?

Проведення комп’ютерної томографії перед зупинкою внутрішньої кровотечі у разі важкої травми – кращий спосіб для рятування життя потерпілого. Це з’ясувалося в результаті дослідження, результати якого опубліковані у виданні Critical Care.

Подібне суперечить рекомендаціям курсу Advanced Trauma Life Support, яким слідують лікарі у більш ніж 60 країнах світу. У них вказується, що після первинного огляду надання допомоги приоритетнее в порівнянні з ширшою діагностикою. Проте це – не завжди краща стратегія, з’ясували дослідники.

Травми, несумісні з життям, – ключова причина смертності у ряді країн, включаючи Англію і Японію. Дослідники провели ретроспективне вивчення даних на потерпілих тільки з внутрішніми ушкодженнями, отриманими в результаті удару або нападу. Їх порівняли з точки зору того, чи була проведена комп’ютерна томографія до надання допомоги.

В результаті з’ясувалося, що виживання потерпілих, які пройшли попередню розширену діагностику, через місяць вища, ніж у тих, кому спочатку надали допомогу. За словами авторів, це перше відоме їм свідоцтво того, що перед тим, як спробувати зупинити внутрішню кровотечу, краще спочатку провести розширену діагностику.

Томографія допомагає лікарям визначити, які методи зупинки внутрішньої кровотечі використати – хірургічні або нехірургічні. Крім того, знімки можуть показати непомічені кровотечі, що дозволяє надати ефективнішу допомогу.
Нові технології у сфері діагностики дозволяють провести комп’ютерну томографію усього тіла лише за декілька хвилин. Ранні дослідження показали, що розширена діагностика перед втручанням дозволила змінити методи з хірургічних на нехірургічні і навпаки у кожного п’ятого пацієнта.

Натхнення:


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button