Технології

Цифрові татуювання дозволять керувати пристроями за допомогою сили думки

Всім відомо, що порівняно недорога гарнітура може зчитувати електричну активність мозку людини – пристрій для зняття ЕЕГ або електроенцефалограми. Його можна використовувати для управління різними ґаджетами силою думки. Однак у таких пристроїв є і свої недоліки: вони не працюють, коли власник рухається, до того ж є досить громіздкими і виглядають безглуздо, так що мало хто хоче їх носити.

27-04-15-foto-600x659-1

В якості вирішення вчені пропонують позбавити систему ЕЕГ від громіздких електродів, дратівливих гелів і незліченних проводів, замінивши все це гнучкою електронною шкірою, що прилягає до тіла. Така система дозволить контролювати діяльність мозку непомітно 24 години на добу, до того ж подібну цифрову татуювання можна носити безперервно протягом двох тижнів – хоч на пробіжці, хоч під дощем, хоч в басейні і навіть під час сну.

Джон Роджерс (John Rogers) з Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн разом зі своїми колегами розробили такий пристрій: він настільки легкий, що прилипає до шкіри завдяки ван-дер-ваальсових силам – аналогічний механізм дозволяє лапам геконів утримувати тварин на будь-якій поверхні. Вони можуть впасти, тільки якщо намочать кінцівки або ж на них наросте занадто багато омертвілої шкіри.

Невеликий пристрій Роджерса кріпиться на вусі і трохи за ним, він оснащений золотими електродами. Розробники стверджують, що він перевершує сучасні технології з безліччю дротів і великогабаритних металевих складових.

Під час експериментів команда перевіряла, чи здатний пристрій впоратися з тією інформацією, яку обробляють звичайні пристрої ЕЕГ. Наприклад, випробувані повинні були написати слово “комп’ютер” на екрані перед ними за допомогою виключно електричної активності свого мозку.

Читайте також: Натільні пристрої відволікають водіїв більше від смартфонів

Пристрій було приєднано проводами до комп’ютера, проте зараз команда працює над розробкою технології бездротової передачі даних і живлення (це вже було досягнуто в інших пристроях).

Для початку дослідники планують застосовувати такий пристрій в медичних цілях, наприклад, для виявлення нападів, особливо у недоношених дітей.

Що стосується побутового застосування, то новий пристрій може стати в нагоді для контролю систем пасивним чином. Наприклад, коли користувач буде прокидатися, кавоварка буде включатися і робити йому каву. Також пристрій зможе вимикати сповіщення в телефоні, якщо людина перебуває в стані, що вимагає уваги та зосередженості.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button