Різне

Цікаві факти про екскаватори

Чи бачили ви як під час ремонтних робіт екскаватор хвацько і здавалося б без зусиль риє глибокі канави? І якось повз волі виринає думка про блага цивілізації та технічного прогресу, ось воно наше спасіння і допомога в нелегкій праці. Це раніше лопата, мотика, стерті в мозоль руки і літри поту, а тепер все стало набагато простіше, а головне швидше. Втім, якщо ви впевнені, що екскаватор винахід сучасності, один із чудових видів спецтехніки, то ви глибоко помиляєтеся, бо історики вже досить давно знайшли підтвердження тому факту, що цей агрегат – винахід глибокої давнини.

Першими будівельні роботи механізували древні єгиптяни і римляни. Без них навряд чи б вдалося побудувати такі геніальні піраміди і величезні римські стадіони.

Потім були важкі часи середньовіччя, коли багато корисних пристосувань були забуті і навіть втрачені. Ось і вийшло, що екскаватор фактично стали винаходити заново. За офіційними даними зробили це в 1886 році, а от цікаво, що схеми і креслення сучасного екскаватора-драглайна у свій час (16 століття) обдумував сам да Вінчі. Так, перші «парові лопати», як називали тоді екскаватори, були мало функціональні і досить незграбні. Смішно сказати, але найняти робітників коштувало дешевше, ніж обслужити неповоротку техніку. Мабуть це послужило причиною незначної їх поширеності, та більш активно стали їх використовувати тільки після Другої Світової Війни (після розрухи потрібно було занадто багато відбудувати і технічний чинник дуже в цьому допоміг).

Сучасні екскаватори швидкі, маневрені і легкі, причому лінійка така, що можна знайти і малюків, відмінних помічників в малому господарстві і невеликих будівництвах, так і справжніх гігантів. Завдяки повсюдній модернізації сучасні екскаватори вже давно переступили межу просто техніки для копання. Будівництво, видобуток корисних копалин, метробудування, сільське господарство – сфера застосування різних типів цих машин настільки велика, що навіть складно собі уявити. Тому якщо вам потрібно арендувати екскаватор для земельних робіт, заглянте http://www.jcb-arenda.com.ua/ та замовте найбільш вдалий варіант.

Світ спецтехніки зовсім не нудний, тут є свої рекордсмени і цікавинки. Так найменшим серед екскаваторів можна сміливо вважати цілком робочу модель Сисолятіна. Його екскаватор, тільки вдумайтеся, важить 0,0125 грама!, Має рухому стрілу і цілком собі натурально може копати вугілля.

Богатир серед екскаваторів теж родом з Росії. Найбільші представники цієї спецтехніки «народжуються» на Уральському заводі важкого машинобудування. Це крокуючі екскаватори з ковшем, місткість якого складає 24 кубометри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button