Різне

Слабке сп’яніння може підвищити швидкість реакції

alhohol01Вчені Університету штату Іллінойс (США) прийшли до незвичайного висновку – слабке сп’яніння може підвищити швидкість реакції і якість рішення нескладних завдань. Можливо, іноді краще не намагатися контролювати себе в пошуках відповіді і це принесе кращі результати – саме такий стан моделює незначне сп’яніння.

Згідно сучасним медичним уявленням, алкоголь, потрапивши в наш організм, згубно впливає на нього в цілому ряді «пунктів призначення». Найвищої концентрації (і найвищою руйнівної сили) алкоголь досягає переважно в клітинах печінки, підшлункової залози та головного мозку. У клітинах печінки етанол окислюється ферментами нашого організму до речовини під назвою ацетальдегід (саме воно володіє найбільшою токсичністю, а не сам етанол), а вже потім до залишку оцтової кислоти.

Ацетальдегід руйнує клітини крові, провокує підвищення рівня «поганого» холестерину (ліпопротеїни низької щільності), що в подальшому може призвести до захворювань серця (алкогольна кардіоміопатія, аритмії).

Але етанол розкладається людським організмом не весь і не відразу. Його невелика частина надходить безпосередньо в мозок. І тут його токсичний вплив найбільш помітний для людини. З цим пов’язані «приємні» властивості спиртних напоїв: зниження збудливості нервових клітин, в результаті чого людина заспокоюється, стимуляція вивільнення ендорфінів (гормонів задоволення) і дофаміну.

Все це викликає у людини недовге відчуття ейфорії. Але нетривале задоволення проходить, а незворотні наслідки впливу алкоголю залишаються і прогресують з кожним новим сп’янінням. Понад сорок років тому (1969-1970 роки) вчені Рибек і Гудвін довели, що алкоголь істотно знижує можливості довгострокової пам’яті, але не зачіпає короткострокову, яка допомагає нам запам’ятати щось в інтервалі від декількох секунд до хвилин, наприклад номер мобільного телефону. Незважаючи на те що в науковому співтоваристві є безліч статей і експериментальних даних, що підтверджують смертельно небезпечні наслідки вживання алкоголю, іноді з’являються статті, в яких обговорюються позитивні моменти впливу етанолу на організм людини.

Вчені з університету Іллінойсу змогли довести, що помірне сп’яніння не тільки не знижує уважність і швидкість реакції, а навіть підвищує її на короткий термін.

Під час експерименту 48 чоловіків були поділені на дві групи: членам першої не давали спиртних напоїв, люди з другої групи випивали горілку з журавлинним соком, поки вміст алкоголю в їх крові не досягло 0,08 проміле, що в США юридично вже вважається станом сп’яніння. Потім всім учасникам експерименту були показані дві майже ідентичні картинки, з невеликими відмінностями, – випробовуваних просили якомога швидше ці відмінності знайти. Кращий результат показала група людей, що вживали алкоголь. Як пояснив один з керівників експерименту, тверезі люди прагнуть методично знайти всі відмінності і зміни, переглядаючи всі зображення, починаючи з лівого верхнього кута, в той час як у «підпилих» ніякої системи немає, в результаті чого вони витрачають менше часу на пошук.

Потім був проведений другий етап експерименту, в процесі якого використовувалися тести, що вимагають підвищеної уваги, запам’ятовування послідовності букв і знаків (наприклад, рішення математичної задачі в голові), що виявилося більш важким для групи “любителів напоїв” – їх результат виявився на 15-30% гірше, ніж у групи тверезих людей.

Керівники проекту прокоментували високі результати у «нетверезої» групи в першому експерименті, пояснивши, що іноді краще не намагатися контролювати себе в пошуках відповіді: можливо, це принесе кращі результати.

Натхнення: www.gazeta.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button