Різне

Цікаві факти про гаманець

Що таке гаманець? Це та річ, від вмісту якої напевно найбільшим чином залежить настрій будь-якої сучасної людини. Без портмоне, без гаманця сучасне життя неможливо уявити. Це важливий для будь-якої людини об’єкт сьогодні має найрізноманітніше оформлення. Розміри, кольори, фактура, матеріали, форма гаманців найрізноманітніші, на будь-який смак. А якими були гаманці раніше? І взагалі – коли вони виникли і для чого використовувалися? Навряд чи хтось замислюється над тим. А гаманець, як і будь-яка інша річ, має свою історію, історію свого виникнення та розвитку.

hamanci_450

З самого початку у гаманців було те ж призначення, що і зараз – у них зберігали гроші. Виготовляли їх з шкіри або тканини.
У Древній Русі перші гаманці з’явилися в 11 столітті. Це був тканинний мішечок, перетягнутий мотузкою. Крім монет, в цих мішечках носили маленькі ваги з гирьками, які були потрібні в тому випадку, якщо товар оплачувався дорогоцінними каменями, а не монетами. Історики стверджують, що перші гаманці з’явилися задовго до нової ери. У 600 -х роках до н. е. жителі Лідії носили монетки в спеціальних мішечках.

У Європі перші гаманці називалися «омоньери». Ці мішечки зі шкіри або полотняної тканини увійшли в моду в 12 столітті. Їх носили на поясі на спеціальних шнурках. Відомо, що в ті часи дуже популярні були «сарацинські кисети», завезені хрестоносцями і прикрашалися вони гравіюванням, дзвіночками, емаллю.

Японський або китайський гаманець представляв собою шнурівку, протягнуту через дірки в монетах. Давньоєгипетські гаманці виготовляли з тканини і у вигляді мішечка кріпили до поясу. Крім дорогоцінних каменів, якими проводився розрахунок, в ньому носили трави.

Стародавні римляни виготовляли гаманці зі шкіри, прикрашали їх вишивкою, камінням і малюнками. Саме в той час гаманці стали вважати невід’ємною деталлю всього образу, прикрасою, аксесуаром.
Після того, як придумали кишеню, стали змінюватися розміри гаманців, їх стали робити маленькими, щоб можна було вмістити в кишеню.

Сучасні дизайнери прагнуть задовольнити найвибагливіші бажання споживачів. Цінні гаманці зі шкіри, так як вони мають велику довговічність і практичність, особливо кошелек на молнии. Останнім часом популярні гаманці ручної роботи, вишиті бісером, прикрашені аплікаціями або стразами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments