Різне

Цікаві факти про Львів

Львів по праву називають європейською скринею скарбів, тому що він щорічно займає провідні місця в туристичних рейтингах всього світу. Тут все створено для туристів: багате історичне минуле (історичний центр Львова є Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО) і велика кількість пам’яток, помірний, спокійний клімат без перепадів температур, культурні та нічні розваги на будь-який смак, самі шикарні готелі Львова круглий рік зустрічають дорогих гостей міста. Що незвичайного в цьому місті, що він так приваблює туристів з усього світу?

Цікаві факти про Львів

Трохи про назви міста

Так-так, саме про назви. Вже якщо ви збираєтеся їхати відпочивати в це місто, то неодмінно повинні знати, що крім офіційної назви, у Львова є ще з десяток імен, кожне з яких красномовно розповість вам про особливості цього міста:
«Місто Лева»;
«Королівське місто»;
«Місто левів»;
«Перлина корони Європи»;
«Столиця Галичини»;
«Місто – музей»;
«Маленький Париж »;
«Бандерштадт»;
«Український П’ємонт»;
«Маленький Відень»;
«Нова туристична Мекка в Східній Європі»;
«Культурна столиця України».

Більшість людей вважають, що місто назване на честь левів, скульптури яких розташовані практично на кожній вулиці. Звідки ж тут узятися левам? Дійсно, це – всього лише метафора, бо місто було названо на честь сина Данила Галицького (засновника міста) на ім’я Лев.

Цікаві історичні факти про Львів

Місто було засноване ще в XIII столітті, і тут чудово збереглися історичні та культурні пам’ятки. Крім огляду визначних пам’яток ви заслухаєтися львівськими історіями, дивовижними за своїм змістом. Ви дізнаєтеся, що:

  • всі збережені документи XIII – XIV століть Львова – німецькою мовою, яка була офіційною мовою цього міста;
  • раніше тут був податок на багатство, який платив кожен, хто запрошував на своє весілля більше 16 чоловік;
  • саме Львів є батьківщиною гасу і гасової лампи, а також повітряної кулі;
  • знаменитий Леопольд фон Захер – Мазох – уродженець Львова.

Кожен з цих фактів увічнений в музеях, численних виставках і пам’ятках, які ви зможете подивитися, замовивши екскурсійні тури по місту. Але не тільки своєю історією славиться Львів – про сучасне місто теж є що розповісти.

Цікаві факти про сучасний Львів

Сучасний Львів багатоликий і різноманітний, але завжди – комфортний і шикарний. Багато туристів відзначають такі дивовижні моменти в ньому, як:

  • на сьогоднішній день 55% (2500 пам’ятників і понад 60 музеїв) всіх історичних пам’яток України перебувають у Львові;
  • тут більше 120 храмів, що належать більше 20 конфесій;
  • щорічно у Львові відбувається понад 100 фестивалів: найбільш знамениті фестивалі класичної музики, джазу, вуличного театру, кави, пампуха і шоколаду.
  • саме тут створюють програмне забезпечення для багатьох голлівудських фільмів: наприклад, спецефекти для «Спайдермена», «Гаррі Поттера», «Халка» та інших фільмів були створені саме тут;
  • тут дуже багато молоді: кожен п’ятий у цьому місті – це студент (у Львові 26 університетів);
  • сучасне місце розташування Львова справді дивовижне: воно знаходиться на рівній відстані (у 500 км) від трьох столиць: Варшави (Польща), Києва (Україна) і Будапешта (Угорщина).

Ось таке воно, це унікальне українське місто, що чарує всіх туристів, хто хоч раз тут побував. Це – лише верхівка айсберга, тому що під час відвідин міста Лева вам розкажуть безліч дивовижних історій про Львів та покажуть багато не менш дивовижних, чудових речей.

А для того, що вам було зручніше ми можемо вам запропонувати аренду квартир подобово у Львові за адресою: http://roomer.lviv.ua/. Там ви знайдете все необхідне для комфортного проживання, щоби почували себе у славному місті Лева як у дома.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button