Земля

Вчені навчилися визначати настрій собаки по рухах її хвоста

Будь-яка людина, у якого є вдома собака скаже, що хвіст його чотириногого друга видає його настрій. Але у самих собак з хвостами все набагато складніше. Виявляється, що велике значення відіграє напрямок виляння хвостом.

Нове дослідження дозволило вченим зробити висновок: у собак асиметрична організація мозку. Іншими словами, права і ліва півкуля собаки має свої функції.

Вчені навчилися визначати настрій собаки по рухах її хвоста

Це відкриття доповнюють дослідження, проведені цією ж групою італійських вчених. Спочатку вони встановили, що позитивно налаштований пес завжди виляє хвостом вправо. Якщо ж собаку долає негатив (або вона зіткнулася з недружньою іншою собакою), то вона тут же стане нервовою та виляти хвостом вліво. Подібна «поведінка» хвоста безпосередньо відображає процеси, що відбуваються в мозку тварини: коли активніше працює ліва півкуля, то хвіст рухається вправо і навпаки.

Але чи вміють розпізнавати ці знаки інші собаки? Італійські вчені відповідають ствердно.

У своєму новому експерименті вони стежили за реакцією собак, які переглядають відео за участю їх родичів. В одних відеороликах собаки виляли хвостом вліво, а в інших вправо. Висновки вчених грунтуються на результатах дослідження реакції 43 здорових собак різних порід. Коли тварина дивилася на «опонента», який виляв хвостом вліво, у них частішало серцебиття і вони ставали стурбованими. Але якщо ж собака з екрану крутив хвостом вправо, тварина абсолютно заспокоювалася і розслаблялася.

Італійські вчені бачать прямий зв’язок між роботою півкуль і напрямом рухів хвоста собаки. Ще одне цікаве дослідження поведінки собак провели вчені університету Лінкольна. Вони встановили, що собаки спостерігають за агресивними родичами, повертаючи голову вліво, і за щасливими родичами, повертаючи голову вправо.

Натхнення: scienceblog.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button