Різне

З історії шансону

З історії шансонуНа рубежі століть такий напрямок, як «російський бард» придбало широке поширення в суспільстві. Заглянувши на форум практично будь-якого тематичного інтернет-сайту, можна чітко уявити все розмаїття наявних точок зору, а також питань, які цікавлять аудиторію. Що ж собою являє бард або «вулична пісня»? Зокрема нас цікавить, що з себе представляє такий напрямок, як «російський шансон»? Приміром, саме слово «шансон» французького походження, яке в перекладі означає «пісня». Спочатку шансон у Франції називалися хорові селянські пісні. Вони мали письмове, а саме літературно-поетичне походження, на відміну від тих же романсів. З часом селяни, які переселялися в міста, принесли цю пісенну культуру з собою. Тексти шансон – це один з найпопулярніших запитів в пошукових системах. Адже багатьох цікавить цей напрямок музичної культури.

Треба сказати, що французька пісня мала неабиякий вплив на російську. Наприклад, в кінці XVIII-початку XIX століття – це явний вплив романсу, в кінці XIX-початку XX століття – пісні фривольного змісту, які згодом отримали назву шансонеток, перекочувавши в інші культури. Тексти та акорди шансон сьогодні доступні всім користувачам Інтернету. Наприклад, ви можете вільно знайти класика російского шансону http://xmusic.me/. Що ж до французьких пісень, то вони поступово зрослися не тільки з російськими піснями, а й пісеньками пітерських, одеських і деяких інших куплетистів, а також романсів у циганському виконанні.

Піонерами російської вуличної пісні можна назвати квартет «Сибірських бродяг», С. Сарматова, Л. Утьосова, А. Баянова. Існував і «босяцький» жанр, який був заборонений в 20 – 30 -х роках. Починаючи з 30 -х років, відбувався розвиток російського барда, причому не, тільки у нас в «підпіллі», а й за кордоном. Вплив на естрадну і бардівську пісню знову почався, коли в 1957 році своїми піснями на Всесвітньому фестивалі, присвяченому молоді та студентам, блиснув неповторний Ів Монтан. Більшість людей під терміном «шансон» розуміють лише «блатну» пісню. Такі люди називають «блатну» пісню частиною національного надбання нашої країни. Кількість запитів «Круг тексти пісень» просто зашкалює. Адже Михайло Круг є одним з кращих російських бардів. Їх числа виконавиць шансону можна виділити Любов Успенську, Тетяну Лебединську і Катю Огонек.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments