Різне

Вирощування рослин за допомогою методу гідропоніки

Метод гідропоніки – це коли рослини вирощують без ґрунту. При використанні такого методу, корисні речовини з розчину мінеральних солей потрапляють прямо в коріння рослин. У гідропоніці, замість ґрунту використовують такі речовини як повітря, воду, керамзит, кокосове волокно, пісок, мох, гравій та інші. Сама рослина при цьому повинна знаходитися в спеціальному гідрогорщику. Цей горщик складається з двох судин. Один зовнішній, декоративний, який є водонепроникним, і внутрішній з отворами в стінці і в дні. У внутрішній посудині із пластику, що має рівень, власне і поміщається сама рослина і сам мінеральний субстрат (гравій, вермикуліт, керамзит, пісок і перелитий). Далі внутрішню посудину необхідно помістити в зовнішню, наповнену спеціальним живильним розчином.

Вирощування рослин з допомогою методу гідропоніки

Взагалі існує кілька способів вирощування рослин за допомогою методу гідропоніки. Відповідно гідропоніка, при якій наша рослина вирощується в субстраті, і в горщику з отворами. Після чого його необхідно опустити в ємність з спеціальним живильним розчином. Коріння буквально просочуються живильним розчином. Тільки от є одна проблема при такому вирощуванні, і вона називається аерація коріння. Виникає ця біда через нестачу кисню в самому живильному розчині. Щоб цього уникнути, потрібно залишати невеликий простір (3-6 см) між основою і розчином. Є ще один хороший метод вирощування кімнатних рослин – це аеропоніка. Або так звана повітряна культура, тобто безсубстратне вирощування. У такому випадку наша рослина закріплюється на самій посудині спеціальними м’якими затискачами. Сама посудина заповнюється все тим же живильним розчином. Коріння рослин повинні занурюватися в розчин тільки на 13, а інша їх частина повинна перебувати в певному просторі між кришкою посудини і рідиною.

Ще є такий метод вирощування рослин під назвою хімокультура, тобто використання сухих солей. Сама рослина при цьому поміщається в органічний субстрат, наприклад, такий як кокосове волокно, яке повністю просякнуте поживними речовинами. Також існує метод як інопоніка. Суть такого методу в тому, що кімнатні рослини вирощуються на іонообмінних матеріалах, таких як блоки пінополіуретану.

Сама пересадка рослин з ґрунту на більш вигідну гідрокультуру, є відповідальне завдання, від якого власне залежить подальша доля самої рослини. Для пересадки краще вибирати наймолодші і досить здорові рослини. Потрібно дуже акуратно дістати рослину з ґрунту, а звільнені від землі коріння необхідно опустити в теплу воду. Коріння, які загнили або пошкодилися, сміливо видаляйте. Внутрішній горщик заповнюється малою кількістю субстрату і встановлюється рівень рідини. Після цього, рослину можна покласти в горщик і засипати повністю субстратом. Засипаний до верху горщик поміщаємо в зовнішню посудину заповнену водою. Доповнювати живильним розчином необхідно тільки тоді, коли через кілька тижнів випарується повністю вся вода.
Поживний розчин легко готується з добрив http://greenstore.com.ua/, розведених у воді, які легко можна купити в спеціалізованому магазині greenstore. У його склад зазвичай входять такі елементи: фосфат і нітрат кальцію, хлорид заліза і калію. Зберігається такий поживний розчин в прохолодному місці і темній пляшці.

Вирощування рослин на гідропоніці має достатню кількість переваг: рослини ростуть на багато швидше, ніж у всім знайомому ґрунті, коріння абсолютно не піддаються пересиханню і не страждають від нестачі кисню, не потрібно кожен день проводити полив рослини, а живильний розчин необхідно додавати один раз на три дня. Також немає ніяких проблем з різними ґрунтовими шкідниками, і відсутні різні хвороби рослин. Ще вирощування рослин на гідропоніці набагато дешевший, так як відпадає необхідність купівлі ґрунту для необхідної пересадки, а горщики з субстратом дуже компактні і легкі.

Недоліками методу гідропоніки є – обов’язковий контроль температури розчину і необхідність перевірки стану коренів, щоб відмерлі частини рослини не потрапили в сам розчин. За допомогою методу гідропоніки можна в принципі вирощувати практично всі рослини, ось одні з них: драцени, монстери, бегонії, аспарагуси, маранти, юки, фікуси, калонхоє, папороті та інші. А ось рослини, що не бажано вирощувати методом гідропоніки: ґортензія, цикламен і хлорофітум.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button