Різне

Як вибрати карнизи для штор?

foto_cikavosti_18.07.2014-03Який вибрати карниз для штор? Це питання тільки на перший погляд здається простим. Справа в тому, що при неправильному виборі карниза може постраждати не тільки зовнішній вигляд вашої кімнати, але і ваша голова – у прямому сенсі. Адже якщо для важких багатошарових штор підібрати занадто тонкий і слабкий карниз, вся конструкція незабаром може опинитися на підлозі. Для того щоб цього не сталося, слід грамотно підійти до вирішення поставленого питання.

Розібратися в тому, як правильно вибрати карниз, вам допоможе ця стаття.

Різновиди карнизів

Кожному, хто береться за дизайнерське оформлення свого інтер’єру, хочеться, щоб його творіння було найкрасивішим і оригінальним. І оформлення віконних прорізів грає в цьому важливу роль. Щоб ваші штори мали закінчений вигляд, до них необхідно підібрати гідний карниз. Давайте розглянемо, які бувають .

В основному це дві групи: декоративні та профільні карнизи.

Декоративні карнизи бувають дерев’яні, металеві (бронза або латунь), ковані або пластикові. За типом конструкції – круглі, плоскі або карнизи-струни. Карнизи цієї групи можуть кріпитися як до стіни, так і до стелі. Декоративні карнизи найчастіше використовують для інтер’єрів у класичному стилі, хоча існують варіанти і для сучасних дизайнерських рішень.

Так, наприклад, дерев’яний карниз буде непогано поєднуватися з дверима, паркетом і меблями. Його можна використовувати для вітальні або спальні. Якщо у вашій кухні багато металевих, блискучих деталей, таких як меблева фурнітура, змішувачі, мийка, то сюди підійде металевий карниз. Карнизи з пластика – це недорога альтернатива дерев’яним, їх перевагою є те, що пластику можна надати будь-який колір, в тому числі і зімітувати текстуру і колір різних порід дерева.

Якщо ви так і не вирішили, які карнизи для штор вибрати, придивіться до профільних карнизів. Це універсальний тип карнизів, який підходить в будь-який інтер’єр, як житлових, так і офісних приміщень. Такі карнизи виглядають акуратно, лаконічно, без будь-яких надмірностей. Також вони можуть бути забезпечені розсувним механізмом, що дуже зручно при великій висоті вікна.

Як визначити розміри карниза?

По-перше, щоб карниз прослужив вам довго, не зігнувся і не тріснув, слід враховувати вагу штор, і відповідно уважно підбирати матеріал і товщину карниза. Наприклад, для легких штор з тюлю підійдуть карнизи, діаметр яких 10-16 мм, для щільних штор середньої тяжкості – діаметром 20-25 мм, для важких штор діаметр карниза повинен бути 28 мм і вище.

А якщо постало питання, як вибрати довжину карниза, то для його вирішення потрібно спочатку визначитися, чого ви хочете досягти в оформленні вікна. У разі, коли ви хочете візуально розширити віконний отвір, карниз повинен бути більше ширини отвору, тоді штори закривають частину поверхні стіни і це як би розширює вікно. І, навпаки, якщо віконний отвір занадто великий для приміщення, підбирайте карниз, розмір якого збігається з шириною вікна.

Також карнизи вибираються ширше віконного отвору в разі, якщо хочуть зберегти всю пропускну здатність вікна. Штори можна буде розсунути по сторонах, і вони не будуть перекривати світловий потік. Для щільних штор з тюлем необхідно вибирати подвійні карнизи. А для штор з ламбрекенами – потрійні. При такому виборі слід враховувати, що ламбрекен може частково перекривати віконний отвір, тому карнизи для цих штор потрібно кріпити під самою стелею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button