Різне

Цікаві факти про пожежу

pozezaПерша задокументована і сама руйнівна пожежа сталася близько 1400 до н. е.. Два біблійних міста були стерті з лиця землі Богом за гріхи жителів; одним з факторів були «сірка і вогонь від Господа з неба», а приблизно сторіччям пізніше згоріла до тла Троя, підпалена загарбниками.

Місто Централія в штаті Пенсільванія, США через те, що  50 років тому виникла підземна пожежа, сьогодні порожнє. Пожежа почалася з того, що пожежники підпалили розташовані в покинутому шурфі відкритої шахти сміттєві купи, пізніше загасивши їх. Однак зробили це погано, і через тліючі нижні шари сміття вогонь поширився на інші покинуті шахти. Кіптява і дим оточує місто роками і змусило жителів покинути його. До речі звалище коптить досі.

Раніше якщо судова справа зникала, то людині не можна було пред’явити законне звинувачення. Справи нерідко згорали: або від пожежі у дерев’яних будівлях судів, або від умисного підпалу за хабар. У таких випадках обвинувачені говорили: «Справа вигоріла».

У 1776 році за серію підпалів 16-річний француз Жан Батист Мурон був засуджений до каторги на строк “100 років і 1 день”. У листопаді 1876 року в’язницю покинув вельми старий чоловік. Повністю відбувши термін ув’язнення, 116-річний Мурон встановив рекорд з тривалості відбування покарання за підпали.

Тільки в 2004 році вдалося загасити пожежу на китайському вугільному родовищі Люхуангоу, яка тривала  безперервно протягом 130 років. Полум’я спалювало майже 2 мільйони тонн вугілля на рік.

Одним їх найбільших підпалів можна по праву вважати, підпал Олександрійської бібліотеки в 391 році в ході релігійних хвилювань. Натовп християнських фанатиків, під керівництвом «Батька Церкви» Теофіла спалили Олександрійську Бібліотеку – найдавніше і найцінніше зібрання літератури з історії, географії, астрономії і біологи. Підпал християни мотивували тим, що древня наука суперечить Священному Писанню і повинна бути знищена.

Цікаві факти про пожежу

Цар Олексій Михайлович заборонив куріння під страхом смертної кари. Правда, не через шкоду для здоров’я, а через пожежонебезпеку (вважали, що саме куріння стало причиною московської пожежі 1634).

Жуку Melanophila acuminate для розмноження потрібна лісова пожежа. Коли він знаходить горілу деревину, то відкладає туди яйця.

У 1472 році Великий князь Іван III, на чолі царської дружини брав участь у гасінні пожежі в Москві і отримав на ньому опіки, видав указ про заходи пожежної безпеки в місті. У 1624 році в Росії організована перша спеціалізована пожежна команда.

А ось в Малайзії  за постійних пробок кожний мотопідрозділ пожежної охорони складається з трьох мотоциклів. Вони споряджені: комплектом електроприводних  аварійнорятувальних інструментів; пристроєм імпульсного пожежогасіння; зануреними насосами і обладнанням для водоподачі; комплектом пожежних рукавів. Своєрідна мотоланка складається з трьох чоловік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button