Різне

Відсутність спілкування піде на користь творчості

tvorchistІнтенсивні соціальні контакти не обов’язково йдуть на користь розумовим здібностям. На думку психологів, у деяких людей спілкування може їх придушити. Відсутність спілкування може йти на користь творчості.

Не надто хороша новина для любителів мозкових штурмів та інших видів колективної творчої фізкультури. На думку дослідників з Університету Джонса Хопкінса (США), соціальна ізоляція творчим здібностям тільки на користь. Правда, психологи роблять важливе уточнення: на користь лише тим людям, чия самооцінка і взагалі погляд на світ не залежать від думки оточуючих.

Для таких людей відмова від соціальних контактів підтверджує їх внутрішню свободу і незалежність, і якщо їм дають спокійно бути в стороні від соціуму, то вони бачать це як підтвердження власного права на існування. Їх можна вважати зарозумілими, але факт в тому, що творчі здібності таких індивідів дійсно поліпшуються. І навпаки – ті, у кого самооцінка і уявлення про світ залежать від думки інших, будуть відчувати себе поза соціумом вкрай некомфортно: вони втратять точку опори, а разом з нею і творчі здібності.

Автори роботи підкреслюють, що їх результати не дуже узгоджуються з нинішнім загальним соціально-мережевим настроєм на «нову креативну колективність» (або «нову колективну креативність»). Якщо людина ухиляється від спілкування, від інтенсивної участі в житті спільноти, з цього зовсім не випливає, що його треба виправляти, вказувати на недоліки і тягнути його в соціум, щоб його креативність розцвіла. Очевидно, потрібно визнати, що є люди, у яких талант проявляється без вашої (і вашого соціуму) безпосередньої участі. Особливо корисно це було б засвоїти різноманітним керівникам, щоб вчасно відрізняти товариських співробітників від нетовариських, і не тягнути останніх на корпоративи і колективні мозкові штурми, де від них все одно не буде ніякого толку.

Натхнення: http://releases.jhu.edu

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button