Різне

Цікаві факти про зуби

zubyМи з дитинства боїмося лікарів: голки, шприци, а найбільший жах – стоматолог. Він примушує нас відкривати рота, бере в руки бур-машину, і …. Краще перетерпіти нелюдську зубну біль, чим відрядитися на прийом до дантиста.

Кожного ранку ми беремо в руки зубну щітку і зосереджено чистимо наші зуби. Хтось таке практикує і ввечері. Догляд за зубами важлива складова для збереження всього здоров’я  людини. Адже ротова порожнина та  зуби перші вступають в бій з мікробами, не добре пережована їжа скоріше зашкодить нам, чим допоможе.

Отож, пропонуємо декілька цікавих фактів про зуби та все, що з ними пов’язано.

Факт 1.

Відбитки зубів так само унікальні, як відбитки пальців, узори сніжинок або малюнок райдужної обручки. Унікальний і візерунок шкіри, що покриває язик. Зверніть увагу на мову – невеликі шишечки, звані мовними сосочками, розрізняють смак їжі. Варто пам’ятати, що про чистоту язика потрібно піклуватися так само ретельно, як і про чистоту зубів.

Факт 2.

Щетина сучасної зубної щітки складається більш ніж з 2500 щетинок. Люди древніх цивілізацій використовували в якості зубної щітки гілки або палички, розжовуючи попередньо їх край. Перша ж зубна щітка з’явилася в кінці 15-го століття в Китаї і була зроблена з вовни кабана. А ось в звичному нам вигляді вона з’явилася помітно пізніше, в 1938 році.

Цікаві факти про зуби

Факт 3.

Щорічно в США близько одного мільярда доларів витрачається на купівлю жувальної гумки. У той же час жувальна гумка з цукром не тільки не захищає зуби, але і сприяє їх руйнуванню і цілком може бути порівнянна з цукерками. Не менш небезпечні солодка газована вода, соки та різного типу солодощі і снеки. Люди, які щодня випивають по три і більше склянки газованої води, на 62% частіше потребують лікування зубів.

Факт 4.

Люди давно почали використовувати різні складники для очищення зубів. Перша «зубна паста» – це попіл, крейда, деревне вугілля, лимонний сік і мед. Всі ці та багато інших речовин намагалися пристосувати для чищення зубів. Дехто  навіть намагався чистити зуби подрібненою яєчною шкарлупою і перемеленими копитами. Зубні пасти, що нагадують сучасні, з’явилися майже одночасно з сучасними зубними щітками, тобто в 20-му столітті.

Факт 5.

Перший президент США, знаменитий Джордж Вашингтон, мав вставні щелепи. Через великі проблеми зі здоров’ям зубів, лікарі були змушені видалити їх один за іншим – до того моменту, як він став президентом, у нього залишився всього один зуб. Дев’ять різних стоматологів намагалися переконати його носити протези, але тільки один зміг розробити досить зручну конструкцію, щоб президент погодився її носити. Згідно з поширеною легендою у Вашингтона були дерев’яні зуби, але насправді це далеко від дійсності – він мав кілька різних протезів, а для їх виготовлення лікар використовував зуби тварин (гіпопотама і осла), людей, а також золото і свинець. Саме носінням протезів пояснюється дещо дивний вираз обличчя Вашингтона на його знаменитому портреті, що красується на доларових банкнотах.

Факт 6.

У слонів по два верхніх моляра і нижніх моляра, при цьому корінний зуб слона може важити до 9 кілограмів. Через особливості будови зубів слон не пережовує їжу, а перемелює її. При цьому він з’їдає близько 50 кілограмів рослинності кожен день, так що приблизно за 10 років зуби слона стираються  до лінії ясен і випадають. Але на їх місці виростають нові зуби. Слон може змінити до шести комплектів зубів за своє життя.

Факт 7.

Зубний біль є одним з найбільш неприємних і болісних симптомів  , так що не дивно, що люди давно намагалися знайти способи полегшити її. У Стародавньому Китаї хворий зуб обертали пергаментом, на якому були написані слова про полегшення болю. У Німеччині людині з хворим зубом рекомендували поцілувати віслюка. Дехто рекомендував при зубному болі забивати цвях в дуб. Японці ж встромляли голки в вербу, щоб заподіяти біль духу, який повинен забрати зубний біль, щоб припинити свою. Отож, методи зменшення болю були самими незвичайними. Але в сучасному світі при перших ознаках зубного болю потрібно, зрозуміло, звернутися до фахівця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments