Різне

Яку електричну м’ясорубку купляти?

Не всякий кухонний комбайн впорається з м’ясом а якщо і впорається, то не кращим чином. Ручна ж м’ясорубка не викликає нічого, крім тужливої ??ностальгії. Тому для м’яса – тільки електром’ясорубка.

Яку електричну м'ясорубку купляти?

Простота і надійність електром’ясорубки

Будь-який універсалізм розплачується за свою багатосторонність зниженням якості і надійності складових компонентів. Складно повірити в те, що один і той же прилад (кухонний комбайн) може однаково добре управлятися і з фруктами, і з овочами, і з м’ясом, і з рибою, однаково ефективно нарізати соломкою картоплю, вичавлювати натуральний сік з яблука, робити м’ясний фарш і шинкувати капусту. До яких би хитрощів не вдавалися виробники, але м’ясо і овочі занадто різні продукти для одного і того ж пристрою. Безумовно, кухонний комбайн потрібен, без нього нікуди, але на час відкладемо його убік і звернемо свій погляд до електром’ясорубки.

Це спеціалізований кухонний агрегат, призначений в першу чергу для приготування м’ясного, пташиного і рибного фаршу. На відміну від комбайна він більш потужний, надійний і за рахунок меншого числа режимів обробки більш простий в управлінні механізм. При цьому електром’ясорубки, як і комбайни розрізняються по потужності і функціональності.

Для приготування звичайного котлетного фаршу буде достатньо придбати недорогий вітчизняний або імпортний агрегат продуктивністю до одного кілограма на хвилину. Але навіть найпростіша модель буде обладнана насадкою Кеббе (про ножі і насадках трохи пізніше) і решіткою з великими отворами. Більш потужні м’ясорубки мають продуктивність до півтора кг/хв. Хороші і недорогі німецькі моделі йдуть в комплекті з насадкою Кеббе і трьома решітками-ножами, у цьому можете переконатися, коли будете хотіти купить мясорубку киев . Відносно прості по комплектації і функціям електром’ясорубки послужать відмінним доповненням кухонного комбайну.

Для того щоб добре розбиратися в можливостях електром’ясорубок, розуміти, яку модель краще всього купити, варто спочатку розібратися в тих елементах, з яких вони складаються. Нижче ми наводимо своєрідний глосарій на тему «електром’ясорубка».

Пристрій м’ясорубки

Для захисту м’ясорубки від перевантаження і перегріву використовуються декілька систем. Найпростіший – автоматичний запобіжник, він складається з двох струмопровідних пластин, замкнутих у робочому стані. При перевантаженні двигуна пластини розмикаються, розриваючи електричний ланцюг, і м’ясорубка зупиняється. Після усунення несправності (наприклад, видаливши кістку, через яку двигун перегрівся), прилад знову готовий до роботи. Схожий принцип використовується при блокуванні мотора. Для цього в електром’ясорубці передбачена спеціальна пластмасова втулка, що знищується при підвищеному навантаженні і тим самим блокуює роботу. Не менш ефективним є застосування теплоелементів – вони реагують на температуру двигуна. При перевищенні допустимих значень теплоелемент спрацьовує і від’єднує ніж від вала двигуна.

Щоб уникнути намотування жиляк на вал (шнек) використовується функція автореверса. Розбирати електром’ясорубку і вручну очищати їх від жил немає необхідності. Автореверс запустить з невеликою швидкістю обертання двигуна у зворотний бік, шнек звільниться, а сміття вийде назад. Треєм називають лоток з отвором, що приєднуються до горловини, звідки відбувається завантаження продуктів. Лотки бувають металеві і пластикові. Горловина зі зрозумілих причин повинна бути більшого розміру, ніж довжина пальців рук (щоб при всьому бажанні не дістати до обертових деталей).

Важлива деталь електром’ясорубки – накатна гайка, з її допомогою кріпляться ніж і насадки. Під час роботи накатну гайку через відцентрову силу може неабияк затягнути, тому дуже добре, якщо у неї по краях будуть глибокі пази, в які можна вставити, наприклад, звичайний олівець і легко відкрутити її. За збереження рук при завантаженні продуктів відповідає штовхач. Важіль-фіксатор збоку м’ясорубки додатково закріпить всю конструкцію після установки насадок, забезпечивши найвищу безпеку роботи.

Типи насадок

Незважаючи на вузькоспеціалізовану функцію по обробленню м’яса, електром’ясорубки забезпечуються великою кількістю всіляких насадок.

Для приготування фаршу використовуються три різновиди перфорованих дисків з отворами різного діаметру: від 3 до 5,5, від 4,5 до 6 та від 8 до 9 міліметрів. Краще якщо у вас будуть всі три диски, ну а, як мінімум, двома комплектується будь-яка м’ясорубка. Згадувана вже нами насадка кебе застосовується для виготовлення порожнистих сосисок – трубочок. Сосиски фаршируються різними наповнювачами, а потім обсмажуються. З урахуванням великої кількості всіляких начинок, видаються навіть поварені книги «рецептів Кеббе». Без цієї насадки не буває хорошої електром’ясорубки.

Для приготування рівних і акуратних котлет в м’ясорубці використовується насадка для формування фаршу. Домашню ковбасу можна готувати за допомогою відповідної насадки для ковбаси. Виглядає все це досить просто: спеціальну оболонку з кишки або штучну плівку, в яку буде нафаршироване м’ясо, під’єднують до горловини насадки. Включається м’ясорубка і відбувається заповнення оболонки. Головне тут – правильно зробити напівфабрикат.

Справжня електром’ясорубка чудово впорається і з овочами. Тому зовсім не зайвою буде насадка- овочерізка. Як правило, це сталевий циліндр з прорізом – лезом. На виході виходять хоча й досить великі, але зате рівні й акуратні овочеві пластини. Похідна від овочерізки – терка. У ній (як і в звичайній ручній) безліч дрібних отворів. У комплекті зазвичай не менше двох терок різних розмірів. Яка ж електром’ясорубка без соковижималки! Є правда одна заковика – не завжди відразу здогадуються, як нею користуватися. Виявляється, потрібно перевернути агрегат «на спину», витягнути власне головку м’ясорубки, вставити соковижималку, потім включити електром’ясорубку і далі все як завжди.

Головна частина електром’ясорубки – ніж. Зверніть увагу на його якість при покупці. Хороший ніж потребує заточування не частіше одного- двох разів на рік, хоча бувають моделі з таким ножем, який точити не потрібно взагалі, якщо тільки не будете робити рагу з камінців. Як правило, всі виробники для різних своїх моделей випускають одну й ту ж модель ножа, що досить зручно, якщо раптом ви вирішите ніж замінити (хоча навіщо, якщо вони навіть не тупляться). Єдине, що може стати причиною невеликого дискомфорту при роботі з електром’ясорубки – це шум, який перевищує рівень шуму кухонного комбайна. Різновидом електром’ясорубки є так звані «міні – млинки». Вони, звичайно, розраховані не для м’яса, проте схожі з м’ясорубкою своєю більш вузькою спеціалізацією, ніж комбайни. Млинки здатні подрібнювати, натирати і навіть збивати.

Кілька підсумкових плюсів на користь електричної м’ясорубки. Комбайн з насадкою – м’ясорубкою дорожче електром’ясорубки як мінімум удвічі. Електром’ясорубка ж з додатковими насадками, як ви могли переконатися, здатна на ті ж функції, на що здатний комбайн, при цьому вона більш потужна та надійна. Оптимальний варіант – це кухонний комбайн для овочів і фруктів і електро м’ясорубка для м’ясних виробів і риби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button