Різні цікавинки

Історія рюкзака

Rjukzak-Black-Diamond-BULLET_enl_resizedДе і як починається історія рюкзака точно невідомо, мабуть він з’явився як більш зручний варіант «торбинки» – заплічної сумки. Але наприкінці XVIII – початку XIX століття рюкзак стає дуже поширеним серед військових. Тоді як руки повинні бути або вільні, або зайняті зброєю, багато речей необхідно нести з собою. І зручніше робити це за спиною, а не в кишенях. До речі, саме слово «рюкзак» – німецького походження: «Rucksack» в перекладі означає мішок, який носиться на спині.

Після військових зручність рюкзака оцінили спортсмени і туристи. Першим було зручно, що руки весь час вільні, а другим – набагато легше нести велику вагу на двох плечах, ніж в одній руці. І це незважаючи на те, що в післявоєнні роки рюкзаки робилися з важкого брезенту і самі по собі важили чимало. Однак часи міняються, матеріали теж. Тому коли почалася загальна мода на спортивний спосіб життя, спортивний одяг та аксесуари, рюкзаки повально увійшли в моду. І на даний момент займають величезне місце в житті сучасної людини. Особливо часто на вулицях можна зустріти рюкзаки таких фірм як Adidas, Nike, Puma, Reebok, Dakine, Burton, Salewa, Tatonka, Deuter, зроблені з легкої і міцної тканини. Саме тому, завітавши на Vtochku, ви знайдете величезний вибір рюкзаків міських на сторінці http://vtochku.com.ua/category/rjukzaki-gorodskie/ . При цьому навіть сумки під ноутбуки зараз замінюють спеціальні рюкзаки для носіння комп’ютера за спиною.

Сучасні рюкзаки робляться не лише з різних матеріалів, але і різних форм. Якщо не брати в розрахунок дитячі та декоративні рюкзачки, то інші вимірюються в літрах. Якби всі рюкзаки мали форму паралелепіпеда, то все було б просто: помножив висоту на довжину і ширину, і все. Але форми різні, тому для вимірювання використовується літровий стакан з піском – скільки таких склянок поміститься, таким і вважається обсяг рюкзака. Однак у різних фірм рюкзак об’ємом 40 літрів може бути різним. Це залежить від того, як мірявся об’єм: з кишенями або без. Втім, рюкзаки однієї фірми вимірюються лише одним способом.

Крім того, що рюкзаки можуть мати «підвал» або не мати його, вони діляться на три основних види. Але спочатку про «підвали» – це невелике відділення внизу рюкзака, доступ до якого можна отримати за допомогою додаткової блискавки. Деякі вважають це не дуже зручним, тому що за рахунок ускладнення системи втрачається міцність. Іншим набагато зручніше відкрити відділення знизу, ніж порпатися в глибині всього рюкзака, щоб дістати якусь річ із дна. Іноді такі «підвали» (тубус з більш тонкої тканини) роблять вгорі, це дозволяє при необхідності збільшити обсяг рюкзака.

Три види рюкзака: «колобок», станковий і «труба». «Колобок» – це як заплічна сумка круглої форми з двома лямками. Порівняно недавно такі рюкзаки називали «смерть туриста» або «смерть піонера» через їх незручний розподіл центру тяжіння – людина з таким навантаженим рюкзаком могла легко втратити рівновагу. Також його величезним недоліком можна назвати незручність шкарпетки: якщо в «колобок» покласти щось жорстке, то воно обов’язково упреться в спину.

Станковий рюкзак забезпечений алюмінієвою або титановою станиною, яка перерозподіляє навантаження і додає рюкзаку форму. Власне з одного боку на станину кріпиться рюкзак, а з іншого – плечові і поясні лямки для перерозподілу навантаження. Такі рюкзаки більші і масивніші «колобків», але переносити в них щось велике і важке набагато зручніше і легше.

Більшість сучасних туристичних рюкзаків має форму «труби», м’яку спинку з дихаючого матеріалу, зручні плечові лямки, поясну лямку і, якщо рюкзак розрахований на велику вагу, то грудну лямку, що сполучає плечові спереду. Така система дозволяє зручно розподілити вагу рюкзака по всьому тілу. Розмір такого рюкзака може досягати 130 літрів (для порівняння: станкові більше 100 літрів практично не зустрічаються), але при цьому завдяки легким тканинам, його власна вага не сильно велика.

Окремо стоять різні спортивні рюкзаки, які підбираються під певний вид спорту. Це може бути рюкзак з кріпленням для лиж, полегшений рюкзак- сітка, рюкзак з вентильованою спинкою або рюкзак з додатковою налобною лямкою, що дозволяє краще відчувати рівновагу під час спуску на лижах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button