Різне

Цікаві факти про алкоголь

alkoholХоча алкоголь доступний і легальний для продажу, і в невеликих  кількостях має позитивний вплив  на здоров’я людини, одночасно в нього присутні  ефекти, що негативно впливають на мозок і тіло. Також не забуваймо і довготривалі  та незворотні наслідки для здоров’я.

Пропонуємо вам невеликий перелік фактів про алкоголь, які варто знати. Проста народна мудрість гласить: все добре в міру.

Коли ви приймаєте алкоголь – неважливо чи в формі вина, міцних напоїв, або пива – він проходить по одному і тому ж шляху: спершу у ваш шлунок, потім у тонкий кишечник.

У кишечнику алкоголь всмоктується в кровоносну систему. А вже за допомогою кровообігу він циркулює по всьому тілу, проходячи через гематоенцефалічний бар’єр і впливає на безліч інших органів.

Але варто відзначити, що інгредієнти деяких алкогольних напоїв мають позитивний вплив на здоров’я – зрозуміло, що за умови вживання в дуже невеликих дозах.  Келих червоного вина щодня, приміром, вам незашкодить та принесе користь для організму.

Алкоголь впливає на центри координації в мозку, роблячи вас незграбним

Втрата координації відбувається через те, що алкоголь впливає на нейротрансміттери (нейромедіатори) GABA в мозку, які відключають деякі мозкові клітини. Алкоголь посилює інгібуючи властивості трансмітера, що призводить до незграбності рухів, загальмованості реакції і загальної втрати координації.

Недавнє дослідження, опубліковане у вересні 2011 року, передбачає, що шкода, завдана мозочкові від алкогольних напоїв може викликати проблеми з координацією на протязі багатьох років, навіть після певної ремісії у алкоголіків.

Один або два коктейлі роблять вас креативним і розслабленим, але більше – надто відпускають гальма

Люди під впливом алкоголю відчувають зниження активності в префронтальній  корі головного мозку. Ця зона відповідає за раціональне мислення і прийняття рішень, так що зниження її активності веде до того, що ви менше замислюєтеся над своїми діями та вчинками.

Розслаблюючий ефект від алкоголю може бути корисний, якщо приймати його в помірних кількостях. Дослідження показують, що коктейль або два можуть допомогти вам в роботі і зробити вас більш креативним.

Ваш мозок під впливом алкоголю неправильно зберігає довготривалі спогади, через що ви не завжди можете згадати всі події минулої ночі

Алкоголь робить мозок вибірковим фільтром для інформації, що надходить – тобто, хоча ви перебуваєте в свідомому стані і можете рухатися, великі кількості алкоголю позбавляють мозок можливості обробляти і зберігати довготривалі спогади.

Це відбувається через вплив алкоголю на зону скроневої кори головного мозку, яка включає в себе гіпокамп – ділянка мозку, відповідальна за створення нових спогадів.

Втрата контролю над очними м’язами робить зір розпливчастим

Алкоголь робить зір розпливчастим через вплив на функції мозку і координацію очей, а ослаблення контролю над очними м’язами веде до того, що райдужка втрачає здатність швидко реагувати на світло, що в свою чергу веде до втрати периферичного зору та зниженої чутливості до контрасту.

Гормональні зміни в організмі, викликані алкоголем, ведуть до сильного зневоднення

Алкоголь призводить до зневоднення, інгібуючи виробництво анти-діуретичного гормону в гіпофізі мозку.

Виділений гормон прямує до нирок, які фільтрують кровообіг для видалення води і токсинів в міру необхідності. Коли алкоголь блокує виробництво цього гормону, нирки перестають реабсорбувати   велику кількість води – що веде до частого сечовипускання та зневоднення.

Побічні продукти токсичного характеру переробки алкоголю в організмі ведуть до похмілля на наступний ранок

Описане вище зневоднення є лише невеликою частиною проблеми. Наша печінка виробляє ацетальдегід, коли переробляє алкоголь, що надходить в організм. Ацетальдегід більш токсичний, ніж сам алкоголь, і викликає похмілля.  Прикро, але ніщо не лікує похмілля крім часу і великої кількості рідини, проте болезаспокійливі і деякі інші препарати можуть полегшити симптоми.

Довготривале вживання алкоголю може вбити вашу печінку

Часте вживання алкоголю змушує печінку працювати  понаднорму, і рано чи пізно виснажує її. Стан під назвою цироз розвивається, коли рубцева тканина незворотньо замінює здорові тканини печінки і змушує її зменшитися в розмірі.

Рубцева тканина блокує природний кровообіг і запобігає нормальній роботі печінки. Вона викликає жовтяницю, сильний свербіж, здуття живота і набряки ніг, утворення каменів у жовчному міхурі і багато інших симптомів. Важким алкоголікам, щоб вижити потрібна пересадка печінки.

Алкоголіки часто мають ушкодження мозку

Пов’язані з алкоголем пошкодження мозку включають в себе два синдрому – енцефалопатію Верніке та психоз Корсакова.

Енцефалопатія Верніке розвивається через нестачу вітаміну В1 (тіаміну), якого важким алкоголікам бракує через їх погані харчові звички, частої блювоти, і запалення тканин шлунка, яке перешкоджає нормальному засвоєнню нутрієнтів. Симптоми включають в себе розлади сприйняття простору і часу, млявість, погану координацію, оніміння ніг, роздвоєння зору, мимовільні рухи очей, провали в пам’яті.

Психоз Корсакова є хронічною формою синдрому Верніке, яка наступає, коли вживання алкоголю пошкоджує важливі області мозку, що веде до втрати короткочасної пам’яті і нездатність освоювати нові навички.

Зміни в мозку можуть призвести до втрати почуття емпатії (співпереживання)

Як показує невелике дослідження, опубліковане в листопаді 2012 року, чоловіки-алкоголіки відчувають серйозні труднощі з розпізнаванням емоцій у вербальному спілкуванні. У них також слабшає здатність до емпатії – яке призводить до того, що алкоголізм веде до проблем в емоційній сфері та у людських відносинах.

Викликані алкоголем сумні відчуття можуть бути не просто емоційними, але і фізичними – і призвести до відмови серцевої системи.

Довготривале вживання алкоголю може викликати пошкодження серцевих мускулів, відоме як кардіоміопатія. Алкогольна кардіоміопатія викликає зменшення маси серця і врешті-решт веде до його відмови.

Біль і оніміння можуть бути результатом пошкодження нервів

Тривале вживання алкоголю пошкоджує нерви і позбавляє алкоголіка можливості контролювати свої рухи. Дослідники не впевнені, чи пошкоджує безпосередньо алкоголь  нерви, впливаючи на них подібно до отрути, чи це є наслідком довготривалого порушення в постачанні нервів поживними речовинами.

Це пошкодження нервів може викликати оніміння або тремтіння кінцівок, а також поява виразок. Втрата контролю над частинами тіла може вести до незграбності рухів і безлічі інших симптомів, залежно від того, які нерви виявилися пошкоджені.

Один келих алкоголю може сприяти сну, але більша кількість веде до його порушення

Невелика доза алкоголю іноді може допомогти заснути, але великі обсяги ведуть до порушення  сну та його відновлюючих функцій.

Генетична мутація викликає почервоніння шкіри від прийому алкоголю

Почервоніння шкіри найбільш яскраво виражено у людей зі змінами специфічного ензиму печінки, особливо – у азіатів. Це викликане мутацією ензиму, який переробляє алкоголь в ацетальдегід. Ця мутація дозволяє печінці переробляти алкоголь швидше, що веде до підвищення вмісту ацетальдегіду в крові.

Друга мутація, яка також часто зустрічається у багатьох азіатів, затримує розпад ацетальдегіду. Коли обидві мутації представлені в одному індивіді, наслідки від вживання алкоголю для нього стають найбільш важкими. Також ці мутації пов’язані з підвищеним ризиком розвитку раку стравоходу в алкоголіків.

Вироблений ацетальдегід змушує крихітні клітини крові в тканинах обличчя розширюватися, через що обличчя виглядає більш червоним.

Алкогольні напої містять велику кількість калорій, які накопичуються під час тривалих запоїв і ведуть до появи пивного живота

Багато людей забувають, що напої теж містять калорії. Недавнє дослідження, опубліковане в листопаді 2012 року, виявило, що чоловіки у віці від 20 до 39 років споживають з алкогольними напоями близько 175 калорій в день, а жінки з цієї ж вікової групи – близько 60.

Для людей, які вживають алкоголь щодня, це виливається в справжні кілограми.

Деякі люди не тільки особливо схильні до впливу алкоголю, але запої перетворюють цей процес у замкнуте коло

За даними досліджень, для розвитку ушкоджень мозку достатньо всього декількох місяців уриваних запоїв. Запійний алкоголізм специфічно пошкоджує групи клітин мозку, які контролюють здатність приймати рішення. У перервах між запоями ці клітини показують незвичайну для них активність. І чим більше вони активні – тим більш тривалим буде наступний запій.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button