Технології

Водорість перетворює целюлозу в біопаливо

biopalyvoБіологи продемонстрували здатність одноклітинної водорості харчуватися рослинною їжею, подібно бактеріям, грибам і тваринам. Дана особливість хламідомонади може знайти своє широке застосування при виробництві біопалива.

Давно відомо, що зелена водорість виду Chlamydomonas reinhardtii нерідко використовується в якості прикладу в біологічних дослідженнях. Але, як з’ясувалося, ще далеко не всі особливості цього організму були відомі вченим. Дослідники виявили, що хламідомонада при дефіциті CO2 і сонячного світла може міняти свій раціон, переходячи на харчування целюлозою.

З цією метою вона виділяє спеціальний фермент у зовнішнє середовище — ендоглюконазу, що розщеплює на окремі цукри молекули целюлози, які потім всмоктуються водорістю . Як показують результати генетичного аналізу,гени, що кодують ці ферменти, присутні і у бактерій та інших гетеротрофних організмів, які здатні без особливих намаг перетравлювати деревину.

«Така здатність вперше відкрита у росинному організмі, а це в свою чергу змушує переглянути інформацію, що знаходиться у підручниках», — зазначив один з авторів дослідження Олаф Круз. Він стверджує, що хламідомонада виникла набагато раніше періоду відділення рослин від організмів, і тому у неї збереглися гени, властиві гетеротрофам.

Тепер вчені намагаються використовувати відходи паперу або іншу целлюлозонаповнену сировину для виробництва біопалива. Тим не менш, для первинної його обробки необхідно застосовувати ферменти, що виділяються грибами. Вельми цікаво, що використання водорості для переробки целюлози дозволить дослідникам суттєво здешевити цей процес.

Технології та пристрої

[poll id=»1″]

Кнопка «Наверх»
Закрыть