Різне

Цікаві факти зі світової історії

39029568_tonnel_250Спочатку інвестори не бачили в паровозі перспективи для отримання прибутку – вважалося, що при швидкості 60 км/год пасажири будуть задихатися.

Противники використання газу для освітлення в Англії стверджували, що він підриває китобійний промисел.

Ісаак Зінгер (швейні машинки) був одружений на п’ятьох жінках одночасно. У нього було від них 15 дітей і, щоб не помилитися, всіх дочок він називав Мері.

У I столітті нашої ери з 87 видів товарів, які ввозилися в Древній Рим з країн Азії і східного узбережжя Африки, 44 становили спеції.

Прянощі високо цінувалися – в ??V століття римляни відкупили від облоги варварів ціле місто за півтори тонни перцю.

Коли Васко да Гама досяг Калькутти і повернувся з товаром, продаж якого окупив витрати на плавання в шістдесят разів.

Сер Френсіс Дрейк, відправившись в плавання на одному кораблі, привіз вантаж, вартість якого перевищувала весь річний дохід королеви Єлизавети.

Цукор був настільки вигідним товаром, що голландці обміняли Нью -Йорк на цукровий Суринам, а Франція відмовилася від Канади в обмін на Гваделупу з її плантаціями очерету.

Під час битви між англійцями і французами при Креси всього було випущено понад півмільйона стріл.

Норберт Вінер сформулював концепцію, яку він назвав кібернетика (від грецького «управління») і використовував у роботі, присвяченій системам наведення зенітного вогню. У 1944 році ця система отримала реалізацію в приладі для управління зенітним вогнем М- 9. З самого початку він показав свою високу ефективність у перехопленні німецьких ракет Фау- 1 в районі Ла- Маншу. Спочатку зенітники збивали близько 24 % випущених ракет. У день останнього нальоту з 108 ракет, що піднялися в повітря, 64 було знищено із застосуванням системи управління вогнем.

У XVII столітті китобійний промисел приносив 500 % прибутку.

У середині XVII століття під впливом ідей Лютера віруючі натовпами переходили з католицтва в протестантську віру. У 1656 році в Римі вирішили вжити відповідні заходи і скликали церковний собор. Собор тривав кілька десятиліть і одним з його рішень було підсилити пропаганду засобами мистецтва – це напрям зараз відомо як бароко.

В арістотелівській моделі устрою світобудови в центрі Всесвіту перебувала Земля. І дні Великодня (які визначаються з урахуванням взаємного розташування Сонця і Місяця) були розраховані невірно. А оскільки дотримання церковних свят було необхідною умовою спасіння душі, помилку належало виправити. Церква доручила це польському астроному Миколі Копернику.

Те, що ми називаємо «огірком» в індійському орнаменті – не що інше, як ялинова або соснова шишка, традиційний для мусульман символ процвітання і родючості.

Лондонські світила медицини рекомендували більше курити, щоб убити мікробів, а також носити вуса в якості респіратора.

Через півроку після приїзду Флоренс Найтінгейл у Крим смертність серед поранених знизилася з сорок чотирьох до двох відсотків. Всього з 18058 англійців, загиблих в кримській кампанії, на полі бою було убито 1761 чоловік, інші померли в результаті госпіталізації.

У XVII столітті середня тривалість життя новонародженого з Нортгемтона (Англія) становила 26,41 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button