Різне

Цікаві факти про велосипеди

Цікаві факти про велосипеди

1.) Щорічно у світі виробляють в 2 рази більше велосипедів, ніж автомобілів і мотоциклів разом узятих.
2) Прототип велосипеда був винайдений в 19 столітті, і мало схожий на в тому вигляді, в якому ми звикли бачити його в наш час. Він складався з дерев’яної рами і двох великих коліс. Причому педалі в такій конструкції не передбачалися. Тому винахід був більше схожий з сучасним толокаром. Для тих, хто не знає, толокар – це дитячі іграшки, виконана у формі автомобілів, чи велосипедів, де дитині потрібно відштовхуватися ногами від підлоги, і таким чином пересувався перший у світі велосипед.

15-05-15-foto-600x450-2

3) При пересуванні на велосипеді людина витрачає стільки ж енергії, як і при ходьбі або не швидшому бігу, проте рухається в три рази швидше.
4) Загальна кількість велосипедів в Китайській Народній Республіці надзвичайно велика в порівнянні з кількістю автомобілів. На один автомобіль доводитися двісті п’ятдесят велосипедів.
5) Коли ви катаєтеся на своєму байкові, ваші легені працюють в п’ять разів швидше звичайного, тому ви споживаєте в п’ять разів більше кисню, а при їзді в місті – в п’ять разів більше токсичних домішок з повітря. Тому корисніше більшу частину велосипедних прогулянок проводити на природі і в незабруднених частинах міста.
6) Велосипедна терапія застосовується в певних областях медицини. Так, наприклад, люди, які страждають хворобою Паркінсона (яким складно навіть ходити через постійну втрату рівноваги і нервового тремтіння кінцівок) набагато краще почуваються на велосипеді. Цей факт ще слабо досліджений, однак такий спосіб лікування вже застосовується в Європі і показує непогані результати.
7) Жінкам з мусульманських країн, не дивлячись на сувору релігійність і традиції, не забороняється їздити на велосипедах. Однак велосипед повинен бути специфічний – з низькою рамою і невеликих розмірів. Це умова, яку дає можливість їздити навіть у довгій паранджі.

15-05-15-foto-600x333-1

8) Велосипед зіграв не останню роль в емансипації жінок. Саме завдяки цьому винаходу в кінці 19 століття в моду увійшли жіночі широкі брюки, а також слабка стать позбулася необхідності носити громіздкий і незручний одяг, так як для їзди він був абсолютно непридатний.
9) У Шанхаї з 2003 року повністю заборонено пересування на велосипедах. Міська влада зробили висновок, що велика кількість велосипедистів заважає руху на дорогах і призводить до великої кількості аварій.
10) Велосипедисти чоловічої статі в 2-3 рази рідше мають проблеми з потенцією, ніж їх товариші – пішоходи.
Більше корисної інформації тут – .


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button