Різне

10 способів збереження пам’яті

pamiat01Нам добре відомо, що в процесі старіння наші суглоби чи легені втрачають свою первинну якість, але чи всі усвідомлюють, що цей процес відбувається і з нашим розумом, з віком він втрачає свою гнучкість та гостроту. Нижче наводимо основні поради 10 способів збереження пам’яті.

1. Рухайтеся!

Вчені вважають, що регулярні вправи можуть сприяти здоровому довготривалому функціонуванню нашого мозку. Під час тренування на біговій доріжці ми чітко відчуваємо роботу серця та легенів, але з кожним нашим кроком мозок теж тренується, отримуючи необхідну порцію кисню. Для хорошої розумової розрядки необхідно щодня виділяти лише 30 хвилин для фізичної активності.

2. Здорове харчування

Вже доведено, що правильне харчування сприяє зміцненню пам’яті. Певні речовини здатні прискорювати і стимулювати біохімічні процеси, що відбуваються в клітинах головного мозку. Важливо стежити за їхнім постійним надходженням в організм або з продуктами харчування, або у складі спеціальних вітамінно-мінеральних комплексів.

3. Обережно, дієта!

У той час, як надлишок калорій пригальмовує та призводить до певних руйнацій нашого мозку, варто пам’ятати, що і брак калорій та вітамінів теж послаблює його функціонування. Екстремальна дієта може досить сильно ослабити весь організм, здатна викликати дезорієнтацію, втрату уваги, плутанину в думках та значне погіршення пам’яті.

4. Дбайте про своє тіло

Такі серйозні захворювання, як діабет другої категорії, ожиріння та гіпертонія досить серйозно пошкоджують наш мозок. Системно поширенні захворювання завжди несли підвищений ризик в когнітивних порушеннях та ексцесах нашої пам’яті. Підтримка кровоносної системи в робочому стані, шляхом уникнення шкідливих звичок, таких як сигарети, алкоголь, переїдання значно зменшить віковий натиск ушкодження мозку.

5. Давайте можливість для відпочинку

В той час як ми відпочиваємо чи спимо, наші спогади опрацьовуються мозком, одні з них видаляються, інші, навпаки, зберігаються в нашій пам’яті. Нещодавні дослідження показують, що коли ми не спимо, наші білки накопичуються на синопсисах (це контакти між нейронами або між нейронами і клітинами, які не належать до нервової системи), що пригальмовує наш розум і в результаті чого нам важко вивчати та запам’ятовувати нові речі.

6. Насолоджуйтеся кавою

Все більше фактів свідчать про те, що залежність від кофеїну може захистити наш мозок. Згідно масштабних досліджень, дві-чотири чашки кави на день можуть відвернути творчий спад та на 30 – 60 % знизити можливість захворювання Альцгеймера. Правда, ще не достатньо ясно, що більше допомагає, кофеїн чи антиоксиданти, які наявні в каві та чаєві. Але точно відомо те, що вживання латте в другій половині дня полегшує для нас сприйняття нової інформації.

7. Важливість риби в раціоні

Цікаво, що деякі теорії зазначають, що в ході еволюції вживання риби призвело до росту пізнавальних функцій людини. Незамінні жирні кислоти, такі як Омега-3 (поліненасичені жирні кислоти) мають велике значення для нормального функціонування нашого мозку. Своєрідним бонусом від Омега-3 можна назвати той факт, що люди, в чиєму організмі достатня кількість жирних кислот Омега-3, не страждають від депресії. Дана кислота зміцнює наш імунітет, поліпшує розумові процеси, і як наслідок призводить до кращої роботи мозку.

8. Тренуйте свій мозок

Раніше не був відомий той факт, що кросворди, судоку та інші головоломки допомагають тримати наш мозок у хорошій формі. Відсутність освіти являється серйозним провісником творчого (когнітивного) спаду. І не тільки, питання освіти – справа свободи вибору, про це чітко говориться в nuns.com.ua/page.php?id=2975.  Тому, чим більше ви вчитеся зараз, тим менше прийдеться робити «розумових присідань» у старості. Пізнання чогось нового та цікавого допоможе вам набагато більше, ніж складання раз у раз тих самих головоломок.

9. Не захоплюйтеся вітамінними добавками

В наш час більшість вітамінних та харчових добавок потрапляють під пильний приціл скептиків, які доводять, що навіть досить знайомі нам полівітаміни можуть виявитися даремною тратою грошей. Також допоміжні таблетки для нашого мозку, такі як гінко (сприяє нормалізації мозкового кровообігу, підтриманню еластичності і міцності кровоносних судин) та мелатонін (лікує порушення настання природного сну) теж часто мають місце на смітнику. Незважаючи на своє нібито «природнє» походження, вони не позбавленні побічних ефектів, таких як підвищення кров’яного тиску, проблеми з травленням та фертильністю (період в житті жінки, протягом якого вона здатна до виношування та народження дитини), а також депресії. Крім того, гінко, для цілком здорових людей, буде мати вплив звичайного плацебо.

10. Розслабляйтеся

За допомогою небезпечних хімічних речовин стрес руйнує наш мозок, що призводить до зменшення гіпокампу (частина лімбічної системи головного мозку, яка бере участь в механізмах формування емоцій та консолідації пам’яті, тобто переходу короткочасної пам’яті в довготривалу) та руйнації інших областей мозку, які відповідають за пам’ять. Деякі вчені вважають, що практикування йоги, постійне спілкування з людьми та стабільний процес саморозвитку може запобігти погіршенню пам’яті. Стресовий стан зникає, коли людина починає вести збалансований та розслаблений спосіб життя.

Переклад зроблено Піщук Наталією: www.livescience.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button