Різне

Деякі цікаві факти про велосипеди

Велосипед не є винаходом однієї конкретної людини. Це продукт цілого ряду винаходів та ідей, історія яких простежуються від кінця 18 століття до наших днів. Хоча деякі вчені стверджують, що його історія починається раніше, мотивуючи це кресленнями двоколісного транспортного засобу і роликового ланцюга, виконаними Леонардо да Вінчі.

Сам термін «Велосипед», з’явився лише в 1860 році, у Франції, для опису нового транспортного засобу на двох колесах з простим механічним приводом. На французькому звучить так – BICYCLETTE (Бі Секлетте).

Ранні моделі були недосконалі і їх називали «пропасницею кісток». Для усунення дефекту довелося обладнати велосипеди литими гумовими шинами.

Прототип велосипеда сконструював і запатентував німецький барон Карл фон Дрез в 1818 році. У цього механізму була дерев’яна рама, металеві колеса і кермо, але не було педалей – щоб він рухався, потрібно було відштовхуватися ногами від землі. Прізвище винахідника у назві велосипеда не закріпилася, зате дала назву дрезині – пристрою для пересування по рейках з механічною тягою.

Найдорожчі велосипеди виготовляє фірма Aurumania. Вони продають велосипеди, вкриті 24-каратовим золотом і 600 кристалами Сваровські. Цей золотий велосипед “Crystal Edition” є ексклюзивним і виготовлений всього в 10 екземплярах. Вартість цього транспортного засобу оцінюється в 100 000 доларів.

Всім відомі Брати Райт будували не лише літаки, а й мали власну велосипедну майстерню і навіть магазин в Дайтон, штат Огайо. Причому деяка частина велозапчастин пішла на створення їх літачка Wright Flyaer у 1903 році. А якщо хто не знає, то у нас під Вінницею жив такий винахідник, як пан Можайський. Так ось цей пан робив літаки дещо раніше Райтів і Лефт. Однак, історія, яку, як відомо пишуть ті, кому її вигідно писати, про це замовчують.

Перша кругосвітня подорож на велосипеді була здійснена в 1884-87 роках і була унікальна по своїй складності. По-перше, воно була проведена на велосипеді ще старої конструкції – з величезним переднім колесом. До того ж, тоді у велосипедів ще не було шин.

На заводі Мерседес-Бенц в німецькому Зіндельфінгені робочі пересуваються територією заводу на велосипедах. У кожного відділу – велосипеди свого кольору.

В Америці менше 1% людей використовують велосипед для пересування містом, в Італії – 5%, а Голландії – 30%. У Данії 7 з 8 жителів старше 15 років мають власний велосипед.

При їзді на велику велосипедист витрачає 600 калорій на годину.

Найстаріша і одна з найбільш виснажливих в історії велогонок – це марафон Париж-Брест-Париж. Його протяжність – 1200 км. Він проводиться до цих пір.

Прототип сучасного гірського велосипеда з’явився в 1977 році.

Зараз набирають популярність велосипеди з фіксованою передачею, або по-іншому – трекові велосипеди. На них часто можна побачити кур’єрів. Простота, надійність та елегантний вигляд будуть для вас стимулом – фиксед гір – велосипеди в будь-якому місті України, скориставшись послугами інтернет-магазину.

Якщо порахувати кількість деталей, з яких зроблений велосипед, то половина цієї кількості припадає на ланцюг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button