Різне

Цікаво про кондиціонери

Почати, мабуть , варто з того , що перший патент на революційний метод кондиціонування і регулювання температури в різних приміщеннях був отриманий французом Жанном Шабаннес ще в далекому 1815 .

Але від задумки до втілення ідеї в життя пройшло цілих 87 років, і тільки в 1902 році для друкарні Нью – Йорка американський інженер У. Карріер сконструював перший прототип сучасного кондиціонера. Але винахід не було створено для охолодження повітря в спекотні дні, як багато хто з нас вже встигли подумати, він призначався для зниження рівня вологості в друкарні, що дуже заважало якісному друку преси.

З часом такі конструкції почали заповнювати великі торгові центри та театри Європи та Америки. Це притягувало масу відвідувачів, особливо в літній час, і більшість з них зовсім не збиралися здійснювати покупки або дивитися нову виставу – вони приходили насолодитися освіжаючою прохолодою. Тепер це здається дивним, адже сьогодні ми з вами можемо просто придбати новий кондиціонер, встановити та насолоджуватися омріяною прохолодою в спекотні дні. Щоби ваш охолоджувач повітря працював без проблем варто замовляти обслуговування кондиціонерів Львів у спеціалізованим фірмах.

А поки в Америці та Європі багато охочі вже випробовували переваги кондиціонерів в своєму будинку , в СРСР навіть публікація матеріалу про зарубіжні новинки викликала масу невдоволення з боку уряду. Таке табу протривало з 40- х до 60- х років, але вже в 1963 році почався перший випуск кондиціонерів. Вони призначалися для ракетних установок, суден, але тільки не для домашнього використання. Лише через 10 років в Союзі почалося серійне виробництво побутових кондиціонерів за японською ліцензії Хітачі .

Цікаві факти сучасності:

  • Деякі вчені вважають , що кондиціонери сприяють підвищенню народжуваності.
  • У перших кондиціонерах від компанії General Electric для охолодження використовувався дуже небезпечний для здоров’я аміак. Але вже через 2 роки його замінили нейтральним для людини фреоном.
  • Самий великий і потужний кондиціонер був винайдений американцями. Він призначений для підтримки постійної температури і вологості теплиць, в яких вчені виводять нові сорти зернових.
  • Найменший кондиціонер був створений теж у США, і призначений він для роботи в тюремних віп- камерах. У таких камерах зазвичай містять дипломатів та інших поважних осіб. А розміри створеного пристрою обумовлені невеликим обсягом камери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button