Екологія

Аерозолі з побутовою хімією забруднюють середовище сильніше автомобілів

Дослідники показали, що розпорошення аерозолів з різними хімічними речовинами для очищення поверхонь створює більше шкідливих летючих органічних сполук, ніж весь транспорт Великобританії.

Image by congerdesign from Pixabay

Хімічні речовини, що використовуються сьогодні в розпилювачі з побутовою хімією, відносяться переважно до летучих органічних сполуках (ЛОС). Це хімічні речовини, які також виділяють автомобілі при спалюванні палива. У присутності сонячного світла ЛОС можуть реагувати з іншими забруднювачами, такими як оксиди азоту. Така суміш здатна стати причиною фотохімічного смогу, який шкідливий для здоров’я людини, а також небезпечний для рослин.

У новій доповіді вчені повідомляють, що ЛОС, які використовуються нині в аерозолях, менш шкідливі, ніж озоноруйнівні речовини, які вони зафіксували в 1980-х роках. Однак у 80-і роки, коли приймалися ключові міжнародні політичні рішення, ніхто не передбачав такого великого зростання світового споживання побутової хімії.

У 1990-х і 2000-х роках найбільшим джерелом забруднення летючими сполуками в Великобританії були бензинові автомобілі й паливо, але ці викиди різко скоротилися в останні роки завдяки більш досконалим стимуляторам на транспортних засобах і рекуперації парів палива на заправних станціях.

Дослідники виявили, що в середньому в країнах з високим рівнем доходу на людину припадає 10 банок аерозолю в рік, причому найбільший внесок вносять засоби особистої гігієни. Глобальний обсяг викидів аерозолів з кожним роком зростає в міру зростання економіки країн з низьким і середнім рівнем доходу.

Автори доповіді закликають політиків створити документи для скорочення використання ЛОС в стислих аерозолях, або заохочуючи менш шкідливі види з’єднань в них, такі як азот, або пропагуючи використання не аерозольних варіантів продуктів. Тепер ЛОС використовуються приблизно в 93% балончиків з побутовою хімією.

За матеріалами Йорського університету.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button