Земля

Як метелики витримують такий довгий переліт?

Мільйони метеликів виду данаїда монарх здійснюють кожний рік неймовірну подорож, пролітаючи тисячі миль з східних регіонів Північної Америки до Мексики, де вони переживають зиму. Вчені розгадали таємницю того, як їм вдається долати такі довгі відстані. Виявилося, що вся справа у формі їх крил.

foto_cikavosti_12.06.2014-011_500

У даному випадку вчені проаналізували, як розмір, форма і колір крил розрізнялися у іммігруючих метеликів. Хоча попередні дослідження були спрямовані на те, щоб з’ясувати, як змінювався розмір крил під час міграційного періоду, вони не охоплювали такі характеристики, як форма і колір крил.

Дослідники ловили метеликів-монархів, коли вони мігрували через північну частину штату Джорджія восени 2010 року. Потім учені використовували сканер планшетного типу, щоб отримати цифрові копії їхніх крил, а потім за допомогою спеціального ПЗ вони отримали дані по характеристику крил.

Читайте також: Австралієць, що заблукав місяць харчувався метеликами

Отже, що вони з’ясували? Виявилося, що у метеликів, які мігрують рано, крила не тільки ширші, а й довші. Обидві ці риси допомагають витримувати польоти на далекі відстані. До того ж у цих метеликів крила були червоного кольору, що співвідноситься з попередньою роботою, яка продемонструвала, що метелики з крилами більше червоного кольору мають тенденцію літати на далекі відстані.

Однак це ще не все, що виявили вчені. Вони помітили, що данаїди монарх, які мігрували пізніше, мали менші крила і вони були блідішими і не були подовженими. Це означає, що дані риси уповільнюють темп міграції. Та скоріше всього, метелики, що відірвалися від загального ладу, можуть навіть не долетіти до місця зимівлі.

Відкриття демонструє, які характеристики крил оптимальні для того, щоб метелики витримували перельоти на довгі дистанції. А так як популяція даного виду скорочується із-за кліматичних змін, дуже важливо знати, що необхідно даними метеликам для виживання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button