Всесвіт

У астронавтів під час космічного польоту активуються сплячі віруси

У астронавтів під час космічного польоту активуються сплячі віруси, розповіли в НАСА. Екіпаж знаходиться під ризиком ще кілька місяців після приземлення.

Як пише журнал Phys, НАСА занепокоїлася тим, що у шести астронавтів з корабля Space Shuttle з’явився вірус герпесу. Протягом усього польоту спостерігалася симптоматика хвороби і поступово зростала швидкість реактивації патогена. Таким чином, якщо б космонавтів відправили на Марс або далі, вірусна інфекція представила б собою велику загрозу.

Медики взяли в екіпажа аналіз крові, слини і сечі на різних етапах місії. Вироблення гормонів стресу у астронавтів виявилася підвищеним.

Адреналін і кортизол придушували імунну систему, і та не могла ефективно протистояти хворобі. Сплячі віруси продовжували прокидатися майже 2 місяці вже після прибуття на Землю.

НАСА стурбоване, що заражений екіпаж, контактуючи з колегами, піддає ризику і їх теж. Єдиним заходом проти реактивації патогенів медики вважають вакцинацію. На сьогодні космонавтам проводять щеплення від вітряної віспи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button