Всесвіт

Вчені запропонували нову теорію появи води на планетах

Дослідники з Інституту GLOBE при Копенгагенському університеті опублікували дослідження, яке показує, що вода могла бути присутня під час утворення планети. Згідно з розрахунками дослідження, це вірно як для Землі, так і для Венери і Марса. Це означає, що і в інших світах може бути вода, а значить – життя.

Астрономи давно вивчають наш величезний Всесвіт в надії виявити інопланетні цивілізації. Але для того, щоб на планеті було життя, має бути присутня рідка вода. Така ймовірність сценарію, здавалося, неможливо розрахувати, тому що передбачалося, що планети, подібні до Землі, отримали воду випадково, коли на планету впав великий крижаний астероїд.

«Всі наші дані припускають, що вода була частиною будівельних блоків Землі з самого початку. І оскільки молекула води зустрічається часто, є розумна ймовірність того, що це може бути застосовано до всіх планет в Чумацькому Шляху. Вирішальний момент для визначення рідини та наявності води – це відстань від планети до зірки », – говорить професор Андерс Йохансен з Центру утворення зірок і планет.

Використовуючи комп’ютерну модель, вчені вирахували, як швидко формуються планети і з яких будівельних блоків. Дослідження показує, що це були частинки пилу з льоду і вуглецю міліметрового розміру, які, як відомо, обертаються навколо всіх молодих зірок Чумацького Шляху, які утворилися 4,5 мільярда років тому в результаті утворення того, що пізніше стане Землею.

До того моменту, коли Земля виросла до 1% від її нинішньої маси, наша планета росла внаслідок захоплення маси гальки, заповненої льодом і вуглецем. Потім Земля росла все швидше і швидше, поки через п’ять мільйонів років вона не стала такою ж великою як зараз. В процесі росту температура на поверхні різко зросла, в результаті чого лід в гальці випаровувався по шляху до поверхні, так що сьогодні тільки 0,1% планети складається з води, хоча 70% поверхні Землі вкрито водою. Дослідницька група в Лунді десять років тому висунула теорію, яку тепер підтверджує нове дослідження.

Теорія, яка називається «наростанням гальки», полягає в тому, що планети утворені з гальки, яка злипається разом, і потім планети стають все більшими і більшими. Молекула води H2O знаходиться всюди в нашій галактиці, і що теорія, таким чином, відкриває можливість того, що інші планети могли утворюватися таким же чином, як Земля, Марс і Венера.

Всі планети в Чумацькому Шляху можуть бути утворені з одних і тих же будівельних блоків. Значить, планети з такою ж кількістю води і вуглецю, як Земля, часто зустрічаються навколо інших зірок в нашій галактиці, за умови, що температура підходяща. Якби планети в нашій галактиці мали такі ж будівельні блоки й ті ж температурні умови, що і Земля, також були б хороші шанси, що вони можуть мати приблизно таку ж кількість води і континентів, як наша планета.

У моделі вчених всі планети отримують однакову кількість води, і це говорить про те, що на інших планетах може бути не тільки така ж кількість води і океанів, а й така ж кількість континентів, як на Землі. Це дає хороші можливості для появи життя. Якщо, з іншого боку, кількість води на планетах була б випадковою, планети могли б виглядати зовсім інакше. Деякі планети будуть занадто сухими для розвитку життя, в той час, як інші будуть повністю покриті водою.

Зараз дослідники чекають появи космічних телескопів наступного покоління, які нададуть набагато кращі можливості для спостереження за екзопланетами, що обертаються навколо зірки, відмінної від Сонця. Нові телескопи – потужні. Вони використовують спектроскопію, що означає, що, спостерігаючи, який тип світла блокується з орбіти планет навколо їх зірки, ви можете побачити, скільки там водяної пари. Це може розповісти вченим про кількість океанів на планеті.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button