Технології

У Бразилії відкрилась найдовша електромагістраль в світі

Компанія ABB оголосила про здачу в експлуатацію конвертерних станцій для лінії високої напруги на постійному струмі (HVDC) на 3150 МВт Ріо – Мадейра, довжиною в 2400 км, яка на даний момент є найдовшою в світі.

foto_cikavosti_24.09.2014-013

Лінія буде поставляти чисту енергію від двох гідроелектростанцій на північному заході країни в Сан-Паулу, головний економічний центр Бразилії. При його 12 мільйонах жителів, він є найбільшим містом обох Америк і 11-м у світі за кількістю жителів.

Глава ABB Power Systems Клаудіо Фаччині заявив: «Ця лінія HVDC з’єднає віддалені регіони країни, де генерується чиста енергія з відновлюваних джерел, із споживачами, з мінімальними втратами при транспортуванні на такі величезні відстані, для користі мільйонів споживачів електроенергії».

Читайте також: Трибоелектрика — енергія, якою раніше нехтували

Зазвичай, чим довша лінія електропередачі, тим вищий відсоток втрат електроенергії при транспортуванні. Так, одне дослідження в штаті Каліфорнія показало, що при передачі було втрачено 7% всієї енергії штату, що в ціновому вираженні складає близько $ 2,4 млрд.

З цієї причини, в Бразилії і використовують технологію HVDC замість звичайного змінного струму, оскільки ефективність передачі електроенергії в цьому випадку вище. ABB, колишні піонери даної технології 60 років тому, перетворюють змінний струм в постійний струм високої напруги для мінімізації втрат при передачі, а далі він знову стає змінним в точках прийому, електромережі міста-мільйонника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button