Технології

Знайдено спосіб вимірювати пульс за допомогою WI-FI

Технологію для дистанційного вимірювання пульсу і частоти дихання без натільних датчиків за допомогою Wi-Fi створили вчені з Массачусетського технологічного інституту. Система під назвою Vital Radio діє за принципом радара і розрізняє одночасно до трьох осіб, вона дозволяє вести вимірювання на відстані в межах восьми метрів від антени. Робота опублікована у збірнику тез конференції CHI 2015 в Південній Кореї.

28-04-15-foto-350x323-1

В основі Vital Radio лежить головний принцип радіолокації: вимірювання часу, за який хвиля встигає долетіти до перешкоди і назад. Під час дихання людина рухає грудною кліткою, а за рахунок серцебиття виникають невеликі коливання шкіри поблизу великих судин. І ті й інші рухи можна «засікти» за допомогою Wi-Fi радара.

Для того, щоб вимірювати показники у кількох людей відразу, вчені використовували триступеневий алгоритм. Спочатку пристрій визначає число об’єктів в приміщенні, а також поділяє їх на «живі» і «не живі» (меблі та інше). Поділ здійснюється за ознакою руху.

Читайте також: Спортивний одяг в якості особистого тренера

Далі для кожного об’єкта Vital Radio проводить аналіз характерних рухів, з яких воно виділяє цільовий сигнал — періодичні малі коливання. На цьому етапі викидаються все перешкоди, наприклад, рухи руками або зміна пози. На останньому етапі з «очищеного» сигналу розраховують отрмані значення пульсу і частоти дихання.

Натхнення: strf.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть