Здоров'я

Щеплення від грипу: «за» і «проти»

Чи варто робити щеплення від грипу? Яка користь та які небезпеки приховує в собі вакцина від сезонного грипу?

Вакцинація – популярний метод специфічної профілактики грипу, який активно застосовується не один десяток років. На жаль, досі у фахівців немає одностайної думки про доцільність щеплення від грипу. Одні бачать в цьому панацею, інші ж, навпаки, твердять про шкоду вакцин.

Аргументи «за»

Серед різних способів профілактики грипу щеплення є найбільш ефективним методом. Доцільність вакцинації неодноразово продемонстровано за допомогою безлічі різних досліджень і статистичних підрахунків.

Однією з основних переваг щеплення від грипу в тому, що вона дозволяє перенести захворювання (якщо все ж сталося зараження) без ускладнень. Це особливо важливо для маленьких дітей, осіб з хронічними захворюваннями і вагітних.

Ускладнення від грипу бувають настільки серйозними, що можуть призвести до смертельного результату. Після того, як у практику увійшла масова вакцинація проти грипу, смертність від цього захворювання значно знизилася.

Вакцини нового покоління випускається без ртутьвмісних консервантів, а доза антигенів у них зменшена, що робить їх безпечними, але, в той же час ефективними профілактичними засобами відносно вірусів грипу.

Згідно з медичними даними, вакцинація проти грипу приблизно на третину зменшує кількість ускладнень грипу, що вимагають госпіталізації. При цьому кількість смертельних випадків зменшується вдвічі. Інші дослідження показують, що вакцинація дітей дозволяє на 55-60% скоротити число лікарняних, які доводиться брати матерям для догляду за хворою дитиною.

Зрештою, щеплення – це дешево. Якщо щеплення дійсно спрацює, то на нього ви витратите в десятки разів менше за суму, ніж на ліки для лікування грипу.

Аргументи «проти»

Незважаючи на такий позитивний ефект від застосування вакцин, в даний час залишається чимало фахівців, які виступають проти вакцинації від грипу. Нерідкі випадки загострення алергічних захворювань після щеплення. Також деякі пацієнти скаржаться на посилення симптомів міжреберної невралгії, а також на проблеми зі слухом і зором.

Деякі лікарі дотримуються тієї точки зору, що вакцинація пригнічує імунну систему організму. Тобто, організм звикає до вакцини, і може ефективно протистояти хворобі тільки при щепленні. Якщо ж не прищепився (або при серйозних змінах вірусу), то можна захворіти в дуже важкій формі.

Недоліком щеплення є той факт, що не дає 100% гарантії. Вакцинована людина може захворіти. Відносно вірусів грипу щеплення не дає стабільного імунітету, оскільки вірус постійно мутує. Вакцину ж виготовляють на основі старого штаму вірусу, який, як правило, зазнає певних змін.

Кому можна, а кому не можна

Вакцинуватися від грипу рекомендується активно працюючим людям, тим, кому хворіти невигідно. Школярам, студентам, а також усім тим, хто проводить багато часу в колективах, також рекомендується робити щеплення, оскільки вони знаходяться в групі ризику.

Від протигрипозної (і будь-який іншої) вакцини слід відмовитися у разі:

  • коли у пацієнта є алергія на курячі яйця. Вся справа в тому, що основу вакцини складають білки курячого яйця;
  • коли після вакцинації загострюються алергічні або хронічні захворювання;
  • при наявності гострих респіраторних вірусних захворювань з високою температурою (після одужання повинно пройти не менше двох тижнів);
  • коли попередні щеплення викликали такі небажані наслідки, як алергія, висока температура, різкий спалах захворювання та інші.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button