Головна / Земля / У британській річці знайшли бактерії, проти яких безсилі антибіотики

У британській річці знайшли бактерії, проти яких безсилі антибіотики

Британські вчені припускають, що бактерії-мутанти, знайдені у річці Соу поблизу міста Ковентрі, зобов’язані своїм походженням промисловим стокам , пише The Independent.

Бактерії, стійкі до будь-яких лікарських засобів, виявлені вперше. Їх знайшли в пробах донних відкладень, взятих на виході з каналізації заводу на річці Соу. У мікробів мутовані гени, які надають їм стійкості до останнього покоління антибіотиків.

foto_cikavosti_20.07.2014-01

«Дослідники вважають, що їх відкриття демонструє, що стійкість до антибіотиків створюється і поширюється в середовищі каналізаційних очисних споруд, які виступають у ролі гігантських «змішувальних ємностей», де ця стійкість може поширюватися між різними мікробами», — пише видання.

Дослідження показало, що широкий спектр мікробів, які живуть в річці, придбали генетичні мутації, які забезпечують стійкість до цефалоспоринів третього покоління — цей клас антибіотиків широко використовується для лікування менінгіту, інфекцій крові та інших інфекційних захворювань.

Читайте також: Антибіотики через 10 років стануть не потрібні 

У річкових наносах вчені виявили також кишкову паличку, стійку до антибіотика під назвою іміпенем, який вводиться внутрішньовенно при лікуванні серйозних інфекцій, стійких до інших антибіотиків.

«Ми не очікували побачити мікроорганізми з таким рівнем опірності навколишньому середовищі. Це приголомшує», — цитує The Independent професора Елізабет Веллінгтон (Elizabeth Wellington) з університету Уоріка, яка керує дослідженням.

«Це дуже тривожно, і ми дуже стурбовані. Ми недооцінили роль стічних вод, які можуть вплинути на стійкість мікроорганізмів до антибіотиків», — сказала вона.

Виміри показали, що рівень стійкості бактерій до антибіотиків значно більший  в річці нижче за течією, ніж вгору від Ковентрі.

«Проблема в тому, що річкова вода використовується для зрошення сільськогосподарських угідь, у річці купаються і по ній катаються на човнах люди, домашні тварини вступають в контакт з водою. Ці бактерії можуть також значно поширюватися під час сильних дощів і повеней», — сказала професор Веллінгтон.

Читайте також: У Великобританії визначили найнагальнішу проблему сучасності

«Ми знаходимося на межі Армагедону. Антибіотики можуть відразу просто перестати працювати», — додала вона.

Раніше в цьому місяці британський прем’єр Девід Кемерон попередив, що світ може бути відкинутий назад в середньовічну медицину, де люди вмирають від вельми звичайних і виліковних інфекцій, спричинених бактеріями,
стійкими до ліків, нагадує The Independent.